Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:28

07:17 17:22

19:03 11:21

4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1032 hPa
  • Wiatr SW 6 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
84% normy
pm 10
59% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 12°C 6°C

IMGW ostrzega. Nadchodzą burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które przejdą przez Polskę w czwartek i piątek. Opady przyniosą ochłodzenie. Temperatura powietrza miejscami spadnie o ok. 10 stopni Celsjusza.

W czwartek nad zachodnimi rejonami kraju pojawi się niż, który stopniowo, przesuwając się na wschód, wygeneruje burze. W nocy z czwartku na piątek, front chłodny będzie się znajdował na obszarze od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk. W strefie frontu i jego okolicach będą występować burze z ulewnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Burzom mogą towarzyszyć również opady gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 28, 30 na wschodzie kraju do 35 stopni na zachodzie.

Prognoza na piątek

W piątek we wschodniej połowie kraju nadal będzie upalnie. Miejscami temperatura powietrza osiągnie 33 stopnie. Na zachodzie i północnym zachodzie, po przejściu frontu atmosferycznego, nastąpi wyraźne ochłodzenie. Temperatura w tej części kraju spadnie do 22, 25 stopni. 

Reklama

Duża różnica temperatury między wschodem i zachodem kraju spowoduje gwałtowne burze, podczas których spodziewane są ulewne opady deszczu, gradobicia i silne porywy wiatru przekraczające 80 kilometrów na godzinę. W tym dniu strefa frontu przebiegać będzie od Pomorza przez centrum po Śląsk oraz Małopolskę i powoli odsuwać się będzie na wschód.

W sobotę chłodniej

W sobotę w całym kraju będzie już zdecydowanie chłodniej. Termometry pokażą od 22 do 26 stopni. Nad samym morzem i w rejonach przedgórskich miejscami temperatura spadnie poniżej 20 stopni. 

Upalnie zapowiada się niedziela i poniedziałek. W niedzielę termometry pokażą 30 stopni na zachodzie kraju, a w poniedziałek temperatura osiągnie lub przekroczy 30 stopni niemal w całym kraju.


Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL