Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:05

5:46 17:44

6:0617:37

-3°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr ENE 22 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo czyste
pm 2.5
45% normy
pm 10
33% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 1°C -8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​IMGW ostrzega: Na południu Polski gwałtowne burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku południowych województw. Na tym obszarze przewiduje się wystąpienie gwałtownych burz z gradem.

Województwa, dla których wydano ostrzeżenie to: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, mazowieckie i lubelskie.

Reklama

Na terenie wspomnianych województw przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - czytamy w komunikacie.

Jak wynika z ostrzeżenia, burze będą przechodzić od krańca zachodniego do wschodniego. Dlatego w województwach zachodnich ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 10.00, a w pasie środkowym i wschodnim od 12.00. Godzina zakończenia obowiązywania ostrzeżenia także przesunie się z zachodu na wschód. Przewidywane zakończenie burz na zachodzie to godziny 23.00-00.00. Na wschodzie Polski burze mogą się pojawić w późnych godzinach nocnych.

Synoptycy przewidują, że na południu Polski pojawią się gwałtowne burze z deszczem i silnymi podmuchami wiatru. Lokalnie może wystąpić grad. 

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje