Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:34

5:28 19:50

16:010:34

18°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr SSE 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
111% normy
pm 10
81% normy
Jutro 25°C 12°C
Środa 25°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​IMGW ostrzega: Na południu Polski gwałtowne burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku południowych województw. Na tym obszarze przewiduje się wystąpienie gwałtownych burz z gradem.

Województwa, dla których wydano ostrzeżenie to: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, mazowieckie i lubelskie.

Reklama

Na terenie wspomnianych województw przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - czytamy w komunikacie.

Jak wynika z ostrzeżenia, burze będą przechodzić od krańca zachodniego do wschodniego. Dlatego w województwach zachodnich ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 10.00, a w pasie środkowym i wschodnim od 12.00. Godzina zakończenia obowiązywania ostrzeżenia także przesunie się z zachodu na wschód. Przewidywane zakończenie burz na zachodzie to godziny 23.00-00.00. Na wschodzie Polski burze mogą się pojawić w późnych godzinach nocnych.

Synoptycy przewidują, że na południu Polski pojawią się gwałtowne burze z deszczem i silnymi podmuchami wiatru. Lokalnie może wystąpić grad. 

Reklama

Reklama