Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:52

07:28 16:06

12:39 03:42

2°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
134% normy
pm 10
104% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega: Możliwe przymrozki

W czwartek i piątek chłodno, ale słonecznie. Temperatury utrzymywać się będą w okolicach 16 st. Celsjusza, jednak IMGW ostrzega przed przymrozkami, które w czwartek i piątek mogą pojawić się w całym kraju.

W czwartek utrzymywać się będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i lokalnie na Pomorzu okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. 

Reklama

Temperatura maksymalna od 13-14 st. na krańcach północnych i północno-wschodnich oraz w obszarach podgórskich Karpat, przez około 17 st. w centrum kraju do 19 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju okresami porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych, na zachodzie kraju także z kierunków wschodnich.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z możliwością wystąpienia przymrozków dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz dla części województw: wielkopolskiego i łódzkiego.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na zachodzie kraju oraz na krańcach wschodnich wzrastające do umiarkowanego, miejscami dużego. Lokalnie na północy mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

Temperatura minimalna praktycznie w całym kraju od 0 do 3 st. Celsjusza, z przygruntowymi przymrozkami do -3 st. Nieco cieplej na zachodzie i północy od 4 do 8 st. Z prognoz IMGW wynika, że w piątek 22 maja, zagrożenie pierwszego stopnia w związku z przymrozkami będzie obowiązywało prawie w całym kraju. Wyjątek stanowić będą województwa położone na zachodzie: lubuskie, dolnośląskie i opolskie.

Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

PIĄTEK

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie oraz wschodzie miejscami duże. Na wschodzie miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. 

Temperatura maksymalna od 14 st. na północy i wschodzie, przez 16-17 st. w centrum i na południu, do 19 a nawet 20 st. Celsjusza na zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama