Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:56

04:57 20:27

23:47 14:34

18°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

IMGW ostrzega. Czeka nas upalna noc i burze

Synoptyk z Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk ostrzega, że czekają nas dziś w nocy burze na terenie całego kraju. - Czeka nas upalna noc, szczególnie na wschodzie - dodaje.

Najgroźniejsze burze będą występowały we wschodniej połowie kraju. Tutaj możliwe są porywy wiatru dochodzące nawet do 90-100 km/h. Jak prognozuje synoptyk "opady deszczu wyniosą do 50 mm (50 litrów na mkw.,)a lokalnie szczególnie przy kumulacji z nieba spadnie nawet do 60 mm (60 litrów) wody na mkw".

Na zachodzie też wystąpią burze, jednak mogą one być nieco łagodniejsze. - Z tym, że należy pamiętać, że każda burza niesie ze sobą duże zagrożenie i, jeśli to możliwe, należy się chronić w zamkniętych budynkach - ostrzega Małgorzata Tomczuk.

Reklama

Nie odpoczniemy od burz w nocy. - Aktywności burzowa jest na tyle silna, że przeciągają się burze, które powstają w ciągu dnia albo też tworzą się nowe burze - wyjaśniła synoptyk. W dalszym ciągu groźnych burz można się spodziewać na wschodzie kraju. Jednak na zachodzie też nie da się ich uniknąć. - Także noc nie przyniesie nam uspokojenia - podsumowała synoptyk.

Czwartkowe popołudnie i wieczór będą upalne. Na wschodzie kraju temperatura osiągnie 33 stopnie Celsjusza, więc wieczorem będzie tam bardzo ciepło około 27-28 stopni. Na zachodzie będzie nieco chłodniej - tam od rana więcej chmur - więc i temperatury będą niższe - 25 - 27 stopni. Wieczorem słupki termometrów pokażą około 20 stopni.

W nocy nieco chłodniej na zachodem, tam około 17-19 stopni Celsjusza. Reszta kraju będzie ze zdecydowanie większymi temperaturami, zbliżonymi do 20 stopni Celsjusza. - Niestety, noc nie przyniesie nam zbytniej ochłody - podsumowała synoptyk IMGW.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL