Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:03

07:15 17:24

18:37 10:11

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
22% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

IMGW ostrzega: Będzie wiać mocny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dziś falę silnych podmuchów wiatru. Najsilniej ma wiać ma w północnych województwach kraju.

"Komunikaty o wzmożonym wietrze dotyczą w pierwszej kolejności pasa od Pomorza Zachodniego przez Mazury po Suwalszczyznę" - poinformowała synoptyk IMGW, Małgorzata Tomczuk.

W tych rejonach, ale także w wielu miejscach w głębi kraju, można spodziewać się wiatru wiejącego w porywach do 80 km/h, a nad morzem nawet do 90 km/h.

W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i łódzkim.

Alerty wydano też dla północy Podlasia oraz południowych powiatów Podkarpacia oraz Śląska. Na Podkarpaciu ostrzeżeniami objęto powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski oraz Krosno, natomiast na Śląsku - żywiecki, cieszyński, bielski oraz Bielsko-Białą. Alert wydano też dla powiatu suskiego w Małopolsce.

Reklama

Opady deszczu i śniegu

Wzmożonym wiatrom mogą też lokalnie towarzyszyć opady - przede wszystkim deszcz, rzadziej deszcz ze śniegiem lub sam śnieg. 

"W dzień będą temperatury dodatnie, a opady mieszane. Śnieg będzie dotyczyć wyłącznie terenów podgórskich i wyżej. Temperatura od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie po 6 stopni w centrum i nawet do 11 na Dolnym Śląsku" - poinformowała synoptyk.

Wiatr ma ustąpić w niedzielę. Utrzyma się lekko dodatnia temperatura z lokalnymi opadami.

Zalecana ostrożność

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

W związku z zagrożeniem mogą się pojawiać utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwe jest ich odwołanie. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy