Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:45

06:29 18:24

18:03 03:06

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr SE 18 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
79% normy
pm 10
54% normy
Jutro 26°C 11°C
Piątek 26°C 15°C

IMGW: Najwyższy stopień ostrzeżeń przed silnym deszczem z burzami dla Śląska i Małopolski

Dla południowych powiatów Śląska i Małopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę po południu ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Lokalnie spadnie nawet do 100 mm opadów.

Objętych najwyższym w trzystopniowej skali alertem jest pięć powiatów na Śląsku: żywiecki, cieszyński, bielski, m. Bielsko-Biała oraz powiat pszczyński. W Małopolsce są to powiaty: oświęcimski, wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie deszczu, którego miejscami spadnie od 50 mm do 80 mm, a lokalnie nawet do 100 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 8 rano w poniedziałek.

Reklama

Pozostała część Śląska i Małopolski objęta jest alertem stopnia drugiego. Alert tego samego stopnia przed burzami z gradem dotyczy całej wschodniej Polski. Chodzi o Podkarpacie, Lubelszczyznę, województwo świętokrzyskie, województwo łódzkie, Mazowsze, Warmię i Mazury oraz Podlasie.

Na Pomorzu, Kujawach oraz w zachodniej części Wielkopolski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, natomiast na Opolszczyźnie oraz w powiatach ząbkowickim oraz kłodzkim na Dolnym Śląsku - ostrzeżenia tego samego stopnia przed intensywnymi opadami.

571 interwencji staży pożarnej

Jak informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od północy do godz. 12.30 w niedzielę odnotowano 571 interwencji staży pożarnej, a aktualnie bez prądu pozostaje prawie 2 tys. odbiorców.

Centrum uruchomiło alert związany z intensywnym deszczem, burzami z gradem i silnym wiatrem w woj. podkarpackim, opolskim, części województwa dolnośląskiego oraz na Śląsku i w Małopolsce.

RCB radzi, by mieszkańcy wspomnianych obszarów zabezpieczyli przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. Przestrzega również, by w trakcie burzy zostać w domu, a jeśli to nie jest możliwe - by znaleźć bezpieczne schronienie. Zaznaczono również, by przygotować się na możliwe podtopienia.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy