Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:05

06:25 17:11

18:16 08:02

-1°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1032 hPa
  • Wiatr WNW 17 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
29% normy
Jutro 9°C 1°C
Wtorek 10°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Intensywne opady śniegu i oblodzenia

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na północnym wschodzie kraju wystąpią w środę intensywne opady śniegu, a przyrost pokrywy śnieżnej może sięgnąć nawet 20 centymetrów. Z kolei na południu trzeba będzie uważać na śliską nawierzchnię - pojawią się oblodzenia.

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski (części woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) powinni spodziewać się w środę intensywnych opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm - wynika z prognoz IMGW.

Na południu oblodzenia

Reklama

Na południu kraju w woj. śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim, należy uważać na oblodzenia. W tych regionach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4 do -2 st. C, temperatura minimalna gruntu od -5 do -2 st. C

W ciągu dnia w północno-wschodniej i wschodniej części kraju kolejny dzień utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne - podali synoptycy IMGW w środę na Twitterze. Zaznaczyli, że na pozostałym obszarze kraju początkowo niekorzystny wpływ pogody w ciągu dnia będzie stopniowo się poprawiać.

Opady śniegu w centrum i na wschodzie

Zgodnie z prognozami IMGW, w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. 

Temperatura maksymalna od -2 st. C, -1 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama