Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:16

07:10 17:31

17:45 06:35

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
42% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

IMGW: Gęsta mgła na południu Polski. Niebezpiecznie

IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z gęstą mgłą dla województw: dolnośląskiego i opolskiego oraz dla części województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Alerty pierwszego stopnia w związku z gęstą mgłą obowiązują do piątku, do godz. 9. Na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie gęstych mgieł, w zasięgu których widzialność będzie wynosić od 100 do 200 m. Na pozostałym obszarze objętym ostrzeżeniami prognozowane są gęste mgły, gdzie widzialność wyniesie od 50 do 200 m. Miejscami mgła będzie osadzać szadź.

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak zaznacza IMGW, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się m.in. opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym.

Reklama

Miejscami ślisko na drogach i chodnikach

Z prognozy pogody IMGW wynika ponadto, że w nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie oraz Pomorzu Wschodnim będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, zaś miejscami możliwe również przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko w zasięgu występowania mgieł duże.

Miejscami prognozuje się ponadto występowanie śliskiej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -9 st., -8 st. na Podhalu i -6 st. miejscami na południu i zachodzie kraju do 1 st. na północnym wschodzie oraz 2 st. na Pomorzu Wschodnim i 5 st. na Helu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie zmienny.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL