Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:35

05:35 19:35

07:31 00:27

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr N 18 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 13°C 5°C
Niedziela 13°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Chłodny i pochmurny początek tygodnia, później ocieplenie

​Na początku tygodnia wzrośnie zachmurzenie w kraju, pojawią się też opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Do czwartku będzie chłodno i wietrznie, ale wraz z końcem tygodnia nadejdzie ocieplenie. Czeka nas więcej słońca, a termometry wskażą nawet 18 stopni - prognozuje IMGW-PIB.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego przewidują, że rozpoczynający się tydzień przyniesie zmianę pogody. "Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku. W tym czasie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza" - zapowiadają.

Reklama

Poniedziałek będzie pochmurny, a od zachodu postępować będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Mogą wystąpić też burze z opadami krupy śnieżnej. Na Pomorzu miejscami spadnie 5 cm śniegu, podobnie w Sudetach.

"Zmianę aury przyniesie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, które przemieszczać się będą z zachodu na wschód kraju. Cieplejsze powietrze pozostanie jeszcze na południowym wschodzie, tam temperatura powietrza osiągnie 14 stopni C. Za frontem będzie zdecydowanie chłodniej, tam temperatura nie przekroczy 10 stopni C. Wzrośnie także prędkość i porywistość wiatru" - wyjaśnia IMGW.

Wtorek, środa, czwartek - z opadami

Wtorek nadal będzie pochmurny, chłodny, z przelotnymi opadami deszczu i śniegu, możliwymi burzami. W Tatrach spadnie nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu znów ok. 5 cm. "Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni C, ale nocą obniży się do -3 stopni C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr" - prognozuje Instytut.

Pochmurna, wietrzna i zimna aura z opadami deszczu i śniegu utrzyma się również w środę i w czwartek. Temperatura nocą spadnie do -3 stopni, ale w dzień wyniesie do 7 stopni.

Cieplejszy koniec tygodnia

"Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 stopni C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C" - przewidują synoptycy.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama