Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:20

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Burze i ulewy jeszcze przez kilka dni

Burze i lokalne ulewy będą doskwierać wielu regionom Polski jeszcze przez kilka dni. Słoneczna pogoda jest już na Pomorzu, a nad pozostałymi obszarami kraju dobra pogoda może pojawić się w weekend.

Synoptyk z IMGW Maria Waliniowska podkreśla, że dziś szczególnie w centrum kraju można spodziewać się burz i silnych opadów. Mogą pojawić się w pasie od Mazur, Suwalszczyzny, Podlasia przez centrum, po Lubelszczyznę i Kielecczyznę. Podczas burz możliwe są opady nawet 30 litrów na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą dochodzić do 70 kilometrów na godzinę.

Reklama

Burzowa i deszczowa pogoda pozostanie jeszcze do soboty szczególnie w południowych województwach. W czwartek i piątek do 30 litrów na metr kwadratowy może spaść lokalnie w Małopolsce i Podkarpaciu. Podczas burz wiatr może wiać do 80 kilometrów na godzinę.

W weekend przelotne burze możliwe na wschodzie kraju i w Małopolsce. W całym kraju słoneczna pogoda może pojawić się we wtorek.

Hydrolog z IMGW Mirosław Samulski zaznacza, że poziom wód na większości rzek jest wysoki, ale sytuacja powoli się poprawia. Samulski podkreśla, że sytuacja hydrologiczna wciąż nie jest stabilna. Na Dolnym Śląsku w górnych odcinkach rzek poziom spada, ale wzrasta w dolnych, gdzie utworzyły się fale wezbraniowe.

Dziś na rzekach zaobserwowano 53 przekroczenia stanów alarmowych, większość z nich w dorzeczu Odry. W 92 miejscach woda przekroczyła stany ostrzegawcze.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: powódź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje