Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:22

04:16 21:01

02:15 18:58

26°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 27°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr SE 18 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
29% normy
Jutro 31°C 19°C
Wtorek 32°C 19°C

IMGW: Będzie znacznie chłodniej i wietrzniej

W niedzielę będzie znacznie chłodniej i wietrzniej niż w mijającym tygodniu. Synoptycy z IMGW ostrzegają przed dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i w Świętokrzyskiem.

Nad ranem w niedzielę mogą pojawić się lokalnie mgły i mgły marznące, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C na terenach podgórskich Karpat do 2-3 st. C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

Cały dzień ma być  pochmurnie. Zachmurzenie - jak prognozują synoptycy - będzie umiarkowane lub duże. Na wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, a rano także śniegu. Przed południem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na wschodzie do 10 st. C na zachodzie kraju, na terenach podgórskich od 1-4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

Wzrosty poziomu wody

Jak wyjaśnia IMGW - w odniesieniu do alertów hydrologicznych - to dla woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego w związku ze spływem wód roztopowych przewiduje się dalszy wzrost poziomu wody w rzekach do strefy wody wysokiej, a lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

"Miejscami, w związku z utrzymującymi się zjawiskami lodowymi, mogą wystąpić utrudnienia przepływu i związane z tym większe wahania stanu" - ostrzega IMGW.

Jeśli chodzi o Mazowsze to - jak przekazało IMGW - związku ze spływem wód roztopowych na dopływach Wisły, w zlewni Narwi i zlewni Bugu przewiduje się dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej, przy utrzymujących się lokalnie przekroczeniach stanów ostrzegawczych na Iłżance, Pilicy, Liwcu i Mławce i przewidywanych przekroczeniach stanów ostrzegawczych na Bugu we Frankopolu i w Wyszkowie oraz na Utracie w Krubicach. Na Liwcu w Zaliwiu-Piegawkach możliwe jest osiągnięcie stanu alarmowego.

Ponadto w woj. świętokrzyskim wskutek spływu wód roztopowych lokalnie spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich.

"Punktowo mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze w kolejnych profilach wodowskazowych" - informuje IMGW.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama