Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:41

5:23 19:57

12:4522:58

26°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 29°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
36% normy
pm 10
23% normy
Jutro 27°C 17°C
Niedziela 26°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Będzie wietrznie, możliwy marznący deszcz

Piątek i sobota zapowiadają się wietrznie, możliwy będzie marznący deszcz. Aby nie narażać się na odmrożenia lepiej unikać spędzania czasu na świeżym powietrzu - radzą eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek możliwe miejscowe opady: śniegu lub miejscami marznącego deszczu, a na Śląsku również deszczu. Na obszarze od Polesia Lubelskiego, Podlasia i Mazowsza po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę temperatura maksymalna od -11 st. C do -7 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, w południowo-zachodniej Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce od 0 st. C do 5 st. C. Na pozostałym obszarze kraju od -6 st. C do 0 st. C. Wiatr w porywach do 60 km/h. W górach wiatr fenowy.

Reklama

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -9 st. C do -3 st. C. Wiatr południowo-wschodni i południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący na północnym wschodzie miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę na północnym wschodzie opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7řC na północnym wschodzie do 3 st. C, 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku. Na północnym wschodzie miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W górach wiatr fenowy.

Jak poinformowało w czwartek IMGW ostrzeżenia meteorologiczne o silnym mrozie (1. stopnia) obowiązują na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego i woj. podlaskiego.

Ostrzeżenia 1. stopnia o zawiejach i zamieciach dotyczą mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Z kolei przed opadami marznącymi IMGW ostrzega mieszkańców woj. dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama