Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:27

7:37 15:55

0:062:00

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1005 hPa
 • Wiatr SW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
148% normy
pm 10
117% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW: Będzie wietrznie, możliwy marznący deszcz

Piątek i sobota zapowiadają się wietrznie, możliwy będzie marznący deszcz. Aby nie narażać się na odmrożenia lepiej unikać spędzania czasu na świeżym powietrzu - radzą eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek możliwe miejscowe opady: śniegu lub miejscami marznącego deszczu, a na Śląsku również deszczu. Na obszarze od Polesia Lubelskiego, Podlasia i Mazowsza po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę temperatura maksymalna od -11 st. C do -7 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, w południowo-zachodniej Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce od 0 st. C do 5 st. C. Na pozostałym obszarze kraju od -6 st. C do 0 st. C. Wiatr w porywach do 60 km/h. W górach wiatr fenowy.

Reklama

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -9 st. C do -3 st. C. Wiatr południowo-wschodni i południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący na północnym wschodzie miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę na północnym wschodzie opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7řC na północnym wschodzie do 3 st. C, 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku. Na północnym wschodzie miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W górach wiatr fenowy.

Jak poinformowało w czwartek IMGW ostrzeżenia meteorologiczne o silnym mrozie (1. stopnia) obowiązują na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego i woj. podlaskiego.

Ostrzeżenia 1. stopnia o zawiejach i zamieciach dotyczą mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Z kolei przed opadami marznącymi IMGW ostrzega mieszkańców woj. dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama