Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:12

06:19 17:17

22:32 08:56

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
128% normy
pm 10
89% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Idzie prawdziwa wiosna. Przybywa wody w rzekach

W kilku miejscach w kraju rosną poziomy rzek. Wody przybywa m.in. na Lubelszczyźnie na Bugu oraz na Wiśle. W Zawichoście stan ostrzegawczy przekroczony jest o pół metra. Wisła ma tam ponad 530 centymetrów.

Na pozostałych wodowskazach na Lubelszczyźnie jeszcze poniżej tego stanu, ale np. w Puławach w ciągu ostatniej doby przybyło pół metra wody. Jeśli takie tempo się utrzyma to stan ostrzegawczy zostanie osiągnięty najpóźniej wieczorem. Szybciej zaczął przybierać Bug: we Włodawie w ciągu 6 godzin przybyły dwa centymetry, a jeszcze w piątek tyle przybywało w ciągu kilkunastu godzin.

Reklama

Na rzekach na Dolnym Śląsku stany alarmowe są przekroczone w dwóch miejscach: na Orlej w Korzeńsku i Sąsiecznicy w Kanclerzowicach. Stan ostrzegawczy przekracza z kolei Kaczawa w Duninie.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podkarpackiego, woda w tym regionie opada. Stan alarmowy utrzymuje się jedynie na rzece Lubaczówka. W siedmiu innych miejscach w tym na Wiśle przekroczone są stany ostrzegawcze. W dziesięciu gminach Podkarpacia utrzymuje się stan pogotowia przeciwpowodziowego. Jednak w tej chwili poza rozlewiskami na polach, nie są zagrożone żadne gospodarstwa domowe. Najwięcej wody niosą rzeki, które mają swoje źródła na Ukrainie.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje