Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:49

7:11 17:29

16:472:56

3°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1027 hPa
 • Wiatr W 7 km/h
 • Dla biegaczy
  7
  Bardzo dobre

  Bardzo dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
133% normy
pm 10
101% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 8°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Huraganowy wiatr w Tatrach i na Podhalu

Uwaga na huraganowy wiatr w Tatrach i na Podhalu. Już teraz halny w porywach na Kasprowym Wierchu osiąga 130 km na godzinę. W Zakopanem jest nieco lepiej, ale i tutaj z każdą godziną wiatr będzie się jeszcze wzmagał. Robi się więc naprawdę niebezpiecznie.

Michał Furmanek, szef zakopiańskiego IMGW ostrzega w rozmowie z reporterem Radia Kraków, że przez całą noc wiatr będzie wyjątkowo niebezpieczny. Porywy wiatru w Zakopanem mogą osiągać prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na Kasprowym Wierchu - nawet 140 kilometrów na godzinę. Silny wiatr utrzyma się do wtorku.

Reklama

W Tatrach halny daje się we znaki od samego rana - w wielu miejscach porywy były tak silne, że turyści na szlakach mieli kłopoty z utrzymaniem równowagi. Halny unieruchomił również dzisiaj kolejkę linową na Kasprowy Wierch, jak i trasę narciarską i kolej krzesełkową w Kotle Gąsienicowym.

Jeśli sprawdzą się ostrzeżenia meteo, to w najbliższych dniach nie należy liczyć na poprawę pogody. Nadal będzie wietrznie i ciepło, a na południu Małopolski będzie padać deszcz. Nieco chłodniej zrobi się dopiero od połowy przyszłego tygodnia.

Radio RMF FM poinformowało, że TOPR po raz pierwszy tej zimy ogłasza trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy odradzają wychodzenie powyżej górnej granicy lasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje