Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:44

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NW 28 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
14% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Huraganowy wiatr szaleje nad Wielką Brytanią

Po świątecznej przerwie nad Wielką Brytanię i Irlandię powróciły wichury i ulewy. Już nocą na zachodzie Walii zaczął wiać huraganowy wiatr znad Atlantyku. W ciągu dnia wichura będzie się przesuwać nad resztę Wysp Brytyjskich.

Już wieczorem lotnisko w Dublinie musiało zawrócić z drogi 6 samolotów. W nocy porywisty wiatr pozrywał linie energetyczne w Irlandii Północnej, pozostawiając 4 tysiące domów bez prądu. W Aberdaron w zachodniej Walii wiatr osiągnął rekordową prędkość 165 kilometrów na godzinę.  Policja i służby drogowe donoszą o zamkniętych odcinkach dróg z powodu powalonych drzew. 

Wydano ostrzeżenie

Urząd meteorologiczny ostrzega przed warunkami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia. Agencja do spraw Środowiska wydała ponad 200 ostrzeżeń przeciwpowodziowych. Poprzedni atak wichury i deszczu, który miał miejsce w poniedziałek i wtorek, najbardziej dotknął południową Anglię, paraliżując transport kolejowy, zakłócając ruch na drogach i pracę lotnisk oraz powodując liczne powodzie i podtopienia.

Reklama

Dziś podlondyńskie lotnisko Gatwick spodziewa się nowych zakłóceń. W Wigilię doszło tam do zamknięcia Terminalu Północnego po zalaniu przez powódź obsługującej go podstacji energetycznej.
Po poprzednim ataku wichury i wody na południu Anglii i w Szkocji nadal bez prądu pozostaje jeszcze 7 i pół tysiąca rodzin.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: huragany | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy