Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:34

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Huragan Patricia gwałtownie osłabł

Huragan Patricia, najpotężniejszy jaki kiedykolwiek zarejestrowano na półkuli zachodniej, po dotarciu nad zachodnie wybrzeże Meksyku w piątek po południu czasu miejscowego zaczął gwałtownie słabnąć. W sobotę Patricia była już tylko depresją tropikalną.

Ogłosiło to Krajowe Centrum Huraganów w Miami, informując, że prędkość wiatru spadła do 55 km/h. Gdy Patricia była jeszcze huraganem najwyższej, piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona, prędkość wiatru dochodziła do 325 km/h.

Ku powszechnej uldze huragan uderzył w słabo zaludnioną część wybrzeża Meksyku, oszczędzając kurort Puerto Vallarta i portowe miasto Manzanillo. Były co prawda doniesienia o powodziach i lawinach błotnych, ale wszystko wskazuje na to, że Patricia nie wyrządziła większych szkód i nie spowodowała ofiar śmiertelnych.

Reklama

"Pierwsze informacje potwierdzają, że straty są mniejsze niż można się było spodziewać po huraganie o takiej sile" - powiedział w telewizyjnym orędziu prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

Wcześniej ostrzegano, że Patricia to najsilniejszy huragan, jaki powstał na półkuli zachodniej od kiedy rozpoczęto w 1949 roku pomiary, i że może on zagrażać - według meksykańskiego Krajowego Centrum Obrony Cywilnej - 400 tysiącom mieszkańców Jalisco i dwóch sąsiednich stanów.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama