Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:08

06:30 16:08

17:26 06:55

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
129% normy
pm 10
103% normy
Jutro 10°C 8°C
Poniedziałek 14°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Huragan Patricia gwałtownie osłabł

Huragan Patricia, najpotężniejszy jaki kiedykolwiek zarejestrowano na półkuli zachodniej, po dotarciu nad zachodnie wybrzeże Meksyku w piątek po południu czasu miejscowego zaczął gwałtownie słabnąć. W sobotę Patricia była już tylko depresją tropikalną.

Ogłosiło to Krajowe Centrum Huraganów w Miami, informując, że prędkość wiatru spadła do 55 km/h. Gdy Patricia była jeszcze huraganem najwyższej, piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona, prędkość wiatru dochodziła do 325 km/h.

Ku powszechnej uldze huragan uderzył w słabo zaludnioną część wybrzeża Meksyku, oszczędzając kurort Puerto Vallarta i portowe miasto Manzanillo. Były co prawda doniesienia o powodziach i lawinach błotnych, ale wszystko wskazuje na to, że Patricia nie wyrządziła większych szkód i nie spowodowała ofiar śmiertelnych.

Reklama

"Pierwsze informacje potwierdzają, że straty są mniejsze niż można się było spodziewać po huraganie o takiej sile" - powiedział w telewizyjnym orędziu prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

Wcześniej ostrzegano, że Patricia to najsilniejszy huragan, jaki powstał na półkuli zachodniej od kiedy rozpoczęto w 1949 roku pomiary, i że może on zagrażać - według meksykańskiego Krajowego Centrum Obrony Cywilnej - 400 tysiącom mieszkańców Jalisco i dwóch sąsiednich stanów.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy