Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:05

06:17 18:41

08:36 19:55

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1027 hPa
  • Wiatr WNW 6 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
32% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Huragan Ksawery szaleje w Zachodniopomorskiem

Ok. 145 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu w województwie zachodniopomorskim z powodu wichury. W nocy z czwartku na piątek wiatr wiał w porywach z prędkością 135 km/h nad morzem i 85 km/h w głębi lądu. Strażacy interweniowali 450 razy.

Jak podały w piątek rano służby prasowe wojewody prądu pozbawionych jest ok. 65 tys. odbiorców w rejonie koszalińskim i 80 tys. odbiorców w rejonie szczecińskim.

Reklama

W powiecie szczecineckim w miejscowości Skotniki przerwana linia energetyczna spadła na oborę i śmiertelnie poraziła 26 krów.

Interwencje straży pożarnej polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów. Z tego powodu doszło do dwóch wypadków drogowych. Gałęzie spadły na samochody. Nikt nie został ranny.

Obowiązuje alarm przeciwsztormowy

W portach Darłowo, Kołobrzeg i Dźwirzyno obowiązuje alarm przeciwsztormowy. Ruch statków jest całkowicie wstrzymany. Również w Świnoujściu ogłoszono alarm. Tam ruch statków odbywa się sporadycznie.

W piątek wczesnym rankiem nieprzejezdna była linia kolejowa Świdwin - Worowo. Opóźniony został jeden pociąg osobowy. Drogi krajowe są przejezdne. Utrudnienia wystąpiły jedynie na drodze nr 11 na odcinku Koszalin - Bobolice.

Zachodniopomorski kurator oświaty poinformował w piątek samorządy o możliwości zawieszenia zajęć w szkołach z powodu złych warunków atmosferycznych.

Jak powiedziała rzeczniczka kuratorium Małgorzata Moraczewska, dotychczas zajęcia zawieszono w 25 szkołach. Są to m.in. placówki w Szczecinku, Białym Borze, Świdwinie, Dąbkach, Ostrowicach Dębołęce, Starym Jarosławiu i Biesiekierzu.

Natomiast zastępca rzecznika Urzędu Miejskiego w Koszalinie Grzegorz Śliżewski podał, że zajęcia zawieszono w II Liceum Ogólnokształcącym.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: huragan Ksawery | orkan huragan Ksawery | pogoda

Reklama

Reklama