Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:16

05:39 19:32

08:40 02:19

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr S 6 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
55% normy
pm 10
32% normy
Jutro 12°C 6°C
Wtorek 12°C 4°C

Huragan Ida się zmienia. Najnowsze informacje

Huragan Ida słabnie i stał się już burzą tropikalną. Obniżanie się zagrożenia związanego z żywiołem jest zgodne z przewidywaniami. Mimo to huragan Ida wyrządził wiele szkód. Zginęła co najmniej jedna osoba.

Według Kanału Pogodowego (Weather Channel) Ida runęła na amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej w niedzielę ok. południa, czasu lokalnego, jako huragan 4 kategorii. Lokalna telewizja WWWL podała, że o godz. 21 miejscowego czasu huragan osłabł do kategorii 2 a prędkość wiatru spadła do 177 km/godz.

Huragan Ida wyrywał drzewa z korzeniami

Ok. godz. 20.30 biuro szeryfa w Ascension Parish (ekwiwalent hrabstwa w innych stanach) powiadomiło o pierwszej ofierze śmiertelnej huraganu w Luizjanie. Mężczyzna zmarł prawdopodobnie przygnieciony upadającym drzewem.

"Fala sztormowa podniosła poziom wody o ponad 2 metry powyżej normalnego poziomu na Shell Beach w Luizjanie, w St. Bernard Parish, kiedy Ida wdarła się na ląd, a także o przeszło 2 metry powyżej normalnego poziomu w Waveland, w stanie Mississippi" - informował Kanał Pogodowy.

Reklama

Według niepełnych relacji huragan wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy zalewając domy towarzyszącym mu deszczem, a niektóre powalał do fundamentów. Ok. godz. 21.30 odnotowano do 25 cm deszczu. Ponad milion domów i biznesów w całym stanie pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. W Nowym Orleanie widać światło tylko w nielicznych obiektach wyposażonych we własne generatory.

W Lafourche Parish z powodu uszkodzenia rurociągu zabrakło wody pitnej. W różnych rejonach Luizjany pojawiały się apele aby wodę gotować przed użyciem.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Huragan Ida słabnie

Obecnie - jak informuje Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) - huragan Ida słabnie i stał się już burzą tropikalną.

Obniżanie się zagrożenia związanego z żywiołem jest zgodne z przewidywaniami. Według prognoz służb meteorologicznych Ida miała zamienić się w poniedziałek rano właśnie w tropikalną burzę, a wieczorem kategoria ta ma się obniżyć do tzw. depresji tropikalnej.

"Słabnięcie żywiołu przewidziane jest stopniowo w następnych dniach. Ida stanie się tropikalną depresją jeszcze dziś wieczorem" - prognozowało NHC.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij! Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama