Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:08

04:55 20:28

23:29 13:23

22°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Hiszpania zmaga się z zimą

Hiszpania zmaga się z opadami śniegu. W 60 miastach Walencji odwołano lekcje. W niektórych miejscach przerwano dostawy prądu. W zaspach utknęło tysiące kierowców i siedem pociągów, w tym pięć superszybkiej kolei AVE. Do pomocy w usuwaniu skutków zimy włączyło się wojsko.

Śnieg zasypał tory na uczęszczanej linii kolejowej z Madrytu do Alicante. Ponad tysiąc pięciuset podróżnych szybkiej kolei AVE przez ponad sześć godzin oczekiwało tam na pomoc. Skarżyli się, że w wagonach nie było światła ani ogrzewania. Dopiero po jedenastu godzinach wznowiono ruch na autostradzie pod Walencją, gdzie silny wiatr przewrócił słup wysokiego napięcia. W odblokowaniu autostrady pomagało wojsko.

Tomas Gomez, kierowca pługu przeciwśnieżnego tłumaczy, że od rana sytuacja na drogach w okolicach Walencji bardzo się pogorszyła. - Jeszcze niedawno ta droga była czysta. Wszystko zmieniło się w ciągu chwili i teraz widzicie, co się dzieje - narzekał na padający śnieg.

Reklama

Na południu Hiszpanii odwołano dzisiaj lekcje. A w całym kraju rozpoczęto akcję, której celem jest pomoc bezdomnym. Ochotnicy i pracownicy Czerwonego Krzyża przemierzają miasta i rozdają śpiącym na ulicach, którzy nie chcą przenieść się do schronisk, koce i gorące napoje.


Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje