Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:17

07:10 17:31

17:45 06:35

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Halny: będą utrudnienia w ruchu

Na dwóch odcinkach linii kolejowych w woj. śląskim w poniedziałek od rana nie jeździły pociągi Kolei Śląskich - ze względu na poprzewracane przez silny wiatr drzewa lub gałęzie. Po południu przewoźnik spodziewał się dalszych utrudnień, także następnego dnia.

Koleje Śląskie spodziewają się dalszych utrudnień wskutek wiatru.

Wobec nieprzejezdnych torów przewoźnik wysyłał w poniedziałek od rana zastępcze autobusy na odcinki Żywiec - Zwardoń na Żywiecczyźnie i Goleszów - Wisła Głębce na Śląsku Cieszyńskim oraz za wybrane połączenia na odcinku od Tychów Lodowiska do Tychów.

W poniedziałek po południu Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich poinformowała PAP, że o ile pociągi między Tychami i Tychami Lodowiskiem mogły już w ciągu dnia jeździć normalnie, do końca dnia zastępcze autobusy będą jeździły między Żywcem i Zwardoniem oraz Goleszowem i Wisłą Głębcami.

Reklama

Z informacji synoptyków wynika, że w Bielsku-Białej wiatr wieje średnio z prędkością ok. 50-60 km na godz. Maksymalnie w porywie osiągnął 122 km na godzinę.

Zerwany daszek

"Strażacy cały czas prowadzą działania związane z zabezpieczeniem uszkodzonych dachów, linii energetycznych i telekomunikacyjnych. W ostatnich godzinach zostali wezwani m.in. do zerwanego daszku na jednym z osiedli, a także przewróconego blaszanego garażu, który upadł na drogę w Porąbce" - poinformowała rzecznik bielskich strażaków Patrycja Pokrzywa.

Rzecznik straży na Śląsku Cieszyńskim Michał Swoboda powiedział PAP, że najwięcej wezwań napływa z górskich okolic, m.in. z Wisły, Ustronia, a także z Goleszowa. Głównie chodzi o powalone drzewa. "Wciąż otrzymujemy nowe zgłoszenia" - powiedział rzecznik. Na Żywiecczyźnie strażacy zabezpieczyli pokrycie dachu domu w Słotwinie, któremu groziło zniszczenie.

Nieprzejezdne drogi

O utrudnieniach w kursowaniu informują Koleje Śląskie. Przewoźnik podał, że z powodu silnych podmuchów wiatru na odcinkach od Żywca do Zwardonia i z Goleszowa do Wisły Głębce kursują zastępcze autobusy. Odcinki te są nieprzejezdne z powodu powalonych na sieć trakcyjną drzew. Odwołanie zastępczej komunikacji autobusowej nastąpi po tym, jak PKP Polskie Linie Kolejowe udrożnią tory. O szczegółach przewoźnik informuje na swojej stronie internetowej.

Energetycy podali, że wskutek silnego wiatru prąd nie dociera m.in. do niektórych odbiorców w Bielsku-Białej, Jaworzu i Porąbce, a także Wisły i Ustronia na Śląsku Cieszyńskim i Soli na Żywiecczyźnie. Dostawy energii będą przywracane sukcesywnie.

Synoptycy ostrzegli, że silny wiatr - średnio do 60 km na godz., a w porywach do 115 km na godz., może się utrzymać do wtorku rano.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje