Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:10

05:28 19:41

14:46 04:27

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
26% normy
Jutro 9°C 1°C
Niedziela 7°C 1°C

Gwałtowny skok temperatury. Takich świąt nikt się nie spodziewał

Od kilku dni odwilż daje się nam we znaki. Zamiast śniegu doświadczamy deszczu i dodatniej temperatury. Przy tak nagłych zmianach zastanawiamy się nad tym, jak wyglądać będą święta. Czy czeka nas białe Boże Narodzenie? A może to przedwczesna wiosenna aura?

Niż nad Polską przyniósł ze sobą ciepłe masy powietrza, roztopy i odwilż. Znacząco zmieniło to prognozy na Boże Narodzenie. Czy możemy spodziewać się śniegu na pierwszą gwiazdkę? A może to czas na powrót lżejszych kurtek? Dowiedzmy się, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt.

Pogoda na Boże Narodzenie. Mrozy czy odwilż?

Jeszcze kilka dni temu nastawialiśmy się na białe, mroźne święta. Nikt nie spodziewał się jednak niżu, niosącego ze sobą dodatnie temperatury. Z zeszłotygodniowych -20 stopni teraz temperatura wynosi nawet 10° C. Ciepło towarzyszyć nam będzie również w Boże Narodzenie. W pierwszy dzień świąt na południu i zachodzie Polski przelotnie pojawi się słońce. Najcieplej będzie na południu. Od Wrocławia do Rzeszowa na termometrach będzie można zobaczyć nawet 7 stopni na plusie.

Reklama

Na wschodzie odrobinę chłodniej. W Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim o stopień mniej niż na południu. Od 3 do 5 stopni będzie nad morzem. Najchłodniej na Warmii i Mazurach. Tam termometry wskażą 1-2 stopnie.

Pogoda na Boże Narodzenie. Jaki będzie drugi dzień świąt?

Drugi dzień świąt zapowiada się pochmurnie. Pojawić się mogą przelotne opady deszczu. Na południu i wschodzie jeszcze cieplej niż w Boże Narodzenie. W Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie termometry wskażą 10° C.

W centralnej i północnej Polsce nieco chłodniej - 8-9° C. Najchłodniej ponownie na wschodzie. W Olsztynie na termometrach będzie maksymalnie 6 stopni, a na Suwałkach 4 stopnie. Do tego w całym kraju pojawić mogą silne podmuchy wiatru.

Biało po świętach? Co czeka nas do końca roku?

Jeszcze kilka dni temu wierzyć można było w białe święta oraz śnieżny sylwester. Plany pokrzyżował jednak niż, który wciąż utrzymuje się nad Polską. Ostatnie dni grudnia zapowiadają się więc podobnie, co Boże Narodzenie. Towarzyszyć nam będzie dodatnia temperatura, opady deszczu oraz odwilż. Jedynie na północnym wschodzie noc może być chłodna.

***

Czytaj także:

Nadciągają cyklony z nad Atlantyku. Prognozy pogody zaskakują

Roztopy w Polsce. Ostrzeżenia IMGW przed wzbierającymi rzekami

Takiej pogody po świętach się nie spodziewaliście. Prognoza długoterminowa do 6 stycznia

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy