Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:41

5:26 19:44

9:291:00

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr NW 33 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
33% normy
Jutro 19°C 6°C
Poniedziałek 23°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne załamanie pogody. Ulewy i silny wiatr nad Polską

Ulewny deszcz i silny wiatr dają się we znaki mieszkańcom Małopolski. Strażacy już 18 razy interweniowali w Wieliczce, Dobczycach i Myślenicach. Najczęściej musieli udrażniać przepusty i usuwać naniesiony przez wodę żwir z jezdni. Gwałtowne ulewy przetaczają się jednak dziś przez wszystkie regiony kraju. Najgorsza sytuacja jest w województwie łódzkim. Tam, nad miejscowością Brzeziny, przeszła nawałnica.

W Brzezinach strażacy interweniowali około stu razy - poinformował rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Arkadiusz Makowski. Podtopionych jest kilkadziesiąt budynków: domy, szkoły, przedszkola, nawet posterunek policji. Na miejscu pracuje około 60 zastępów straży pożarnej, czyli około 200 strażaków.

Reklama

Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. "W tej chwili sytuacja jest już opanowana" - poinformował młodszy brygadier Krzysztof Supera ze strazy pożarnej w Brzezinach. Na jednej z ulic domy zostały zalane do pierwszego piętra i konieczna była ewakuacja 8 osób.

Zalane piwnice w Częstochowie

Gwałtowna ulewa przeszła także nad Częstochową. Tylko w ciągu 10 minut straż pożarna odebrała tam 20 zgłoszeń o zalaniach. Główne interwencje strażaków to pompowanie wody - przede wszystkim z zalanych piwnic. Ilości wody nie były też w stanie przyjąć studzienki kanalizacyjne, dlatego ulice też są częściowo zalane. Na szczęście, tylko te boczne. 

RMF/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje