Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:21

07:14 17:26

14:10 21:37

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 15°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne załamanie pogody. Ulewy i silny wiatr nad Polską

Ulewny deszcz i silny wiatr dają się we znaki mieszkańcom Małopolski. Strażacy już 18 razy interweniowali w Wieliczce, Dobczycach i Myślenicach. Najczęściej musieli udrażniać przepusty i usuwać naniesiony przez wodę żwir z jezdni. Gwałtowne ulewy przetaczają się jednak dziś przez wszystkie regiony kraju. Najgorsza sytuacja jest w województwie łódzkim. Tam, nad miejscowością Brzeziny, przeszła nawałnica.

W Brzezinach strażacy interweniowali około stu razy - poinformował rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Arkadiusz Makowski. Podtopionych jest kilkadziesiąt budynków: domy, szkoły, przedszkola, nawet posterunek policji. Na miejscu pracuje około 60 zastępów straży pożarnej, czyli około 200 strażaków.

Reklama

Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. "W tej chwili sytuacja jest już opanowana" - poinformował młodszy brygadier Krzysztof Supera ze strazy pożarnej w Brzezinach. Na jednej z ulic domy zostały zalane do pierwszego piętra i konieczna była ewakuacja 8 osób.

Zalane piwnice w Częstochowie

Gwałtowna ulewa przeszła także nad Częstochową. Tylko w ciągu 10 minut straż pożarna odebrała tam 20 zgłoszeń o zalaniach. Główne interwencje strażaków to pompowanie wody - przede wszystkim z zalanych piwnic. Ilości wody nie były też w stanie przyjąć studzienki kanalizacyjne, dlatego ulice też są częściowo zalane. Na szczęście, tylko te boczne. 

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje