Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:43

6:22 18:35

17:582:59

16°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 14°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr W 20 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
21% normy
Jutro 16°C 9°C
Poniedziałek 14°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne załamanie pogody. Ulewy i silny wiatr nad Polską

Ulewny deszcz i silny wiatr dają się we znaki mieszkańcom Małopolski. Strażacy już 18 razy interweniowali w Wieliczce, Dobczycach i Myślenicach. Najczęściej musieli udrażniać przepusty i usuwać naniesiony przez wodę żwir z jezdni. Gwałtowne ulewy przetaczają się jednak dziś przez wszystkie regiony kraju. Najgorsza sytuacja jest w województwie łódzkim. Tam, nad miejscowością Brzeziny, przeszła nawałnica.

W Brzezinach strażacy interweniowali około stu razy - poinformował rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Arkadiusz Makowski. Podtopionych jest kilkadziesiąt budynków: domy, szkoły, przedszkola, nawet posterunek policji. Na miejscu pracuje około 60 zastępów straży pożarnej, czyli około 200 strażaków.

Reklama

Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. "W tej chwili sytuacja jest już opanowana" - poinformował młodszy brygadier Krzysztof Supera ze strazy pożarnej w Brzezinach. Na jednej z ulic domy zostały zalane do pierwszego piętra i konieczna była ewakuacja 8 osób.

Zalane piwnice w Częstochowie

Gwałtowna ulewa przeszła także nad Częstochową. Tylko w ciągu 10 minut straż pożarna odebrała tam 20 zgłoszeń o zalaniach. Główne interwencje strażaków to pompowanie wody - przede wszystkim z zalanych piwnic. Ilości wody nie były też w stanie przyjąć studzienki kanalizacyjne, dlatego ulice też są częściowo zalane. Na szczęście, tylko te boczne. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje