Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:46

06:37 18:13

18:36 05:40

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr ENE 15 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
64% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

Huragan przyniósł w Polsce gwałtowne załamanie pogody. Wichury zrywały dachy z domów i łamały drzewa jak zapałki. Strażacy musieli interweniować ponad 2692 razy. Silny wiatr ma się utrzymać do soboty. Teraz synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spodziewane opady śniegu lokalnie mają być intensywne. Duże zachmurzenie się utrzyma. W sobotę będzie nieco chłodniej. Termometry lokalnie wskażą wartości poniżej zera.

Pogodę w Polsce kształtuje niż,  do kraju napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 990 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Z najnowszego komunikatu IMGW wynika, że silny wiatr przechodzi przez Wybrzeże oraz centrum kraju i przemieszcza się na wschód. Siła wiatru w granicach 90 km/h będzie utrzymywała się do soboty, 7 grudnia do wczesnych godzin porannych.

Do końca dnia w całym kraju będzie utrzymywać się duże zachmurzenie, lokalnie przechodzące w całkowite.  Niemal w całym kraju spodziewane są też opady śniegu, lokalnie intensywne. Synoptycy ostrzegają też przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które możliwe są między innymi na południu oraz południowym-wschodzie kraju. Ostrzeżenie przed wystąpieniem tego typu zjawisk wydano między innymi dla Małopolski. Do końca dnia będzie utrzymywał się także bardzo silny wiatr. Wysoki  stopień zagrożenia nadal występuje w strefie nadmorskiej, gdzie obowiązuje alarm sztormowy. Z najnowszych komunikatów wynika, że wiatr ma osiągać w porywach  od 90 do 110 km/h, na wybrzeżu ma być jeszcze silniejszy, nawet od 115 do 135 km/h. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza w Lublinie, Białymstoku oraz w Bydgoszczy do 3 stopni Celsjusza w  Szczecinie. 

Noc z piątku na sobotę na ogół ma być pochmurna, ale spodziewane są również przejaśnienia. Okresami popada śnieg. Temperatura będzie się wahać od minus 4 do minus 1 stopnia Celsjusza. Dodatnie wartości wskażą jedynie termometry na Pomorzu. Silny wiatr się utrzyma i będzie osiągał w porywach od 80 do 100 kilometrów na godzinę. Najmocniej powieje na wybrzeżu. Wiatr będzie powodować zawieje śnieżne.

W sobotę zachmurzenie na ogół ma być duże, ale miejscami -  głównie na Pomorzu, Kujawach w Wielkopolsce oraz w Łódzkiem -  przejaśnień i chwil ze słońcem ma być całkiem sporo. Spodziewane jest też ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie do 1 stopnia Celsjusza w Gdańsku. Ma też padać śnieg. Poprószy niemal w całym kraju, poza Kujawami, Zachodnim Pomorzem, Wielkopolską oraz województwem łódzkim. Na szczęście wiatr, który wyrządził tak poważne szkody, ma powoli tracić na sile. Najsilniej powieje nad morzem, nawet do 80 kilometrów na godzinę, w pozostałych regionach wiatr ma być już umiarkowany. 

W niedzielę pogoda ma być mniej dynamiczna. Zachmurzenie na ogół będzie duże, ale spodziewane są również rozpogodzenia oraz przejaśnienia. Można też liczyć na krótkie chwile ze słońcem. Lokalnie spodziewane są opady śniegu. Głównie na Warmii i Mazurach oraz na Dolnym Śląsku. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 stopni Celsjusza w Lublinie do plus czterech stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


 

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL