Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:31

6:22 18:35

17:582:59

17°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 16°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr WSW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
18% normy
Jutro 16°C 9°C
Poniedziałek 14°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne burze z gradobiciami. Wiatr łamał drzewa jak zapałki

Niemcy zmagają się z załamaniem pogody. Nad wieloma regionami przeszły gwałtowne burze z gradobiciami oraz ulewami. Najniebezpieczniej było w Dolnej Saksonii, Hesji, Getyndze oraz w Kassel. Synoptycy ostrzegają, że burze o podobnej intensywności mogą się powtórzyć.

W Kassel woda zalała 400 piwnic, w tym pomieszczenia Federalnego Sądu Socjalnego - podała telewizja publiczna ARD. Strażacy musieli ewakuować pacjentów z zagrożonego zalaniem jednego ze miejskich szpitali. Część mieszkańców Kassel została pozbawiona prądu.

Reklama

W Getyndze silny wiatr przewrócił wiele drzew. Uszkodzeniu uległy liczne samochody zaparkowane na ulicy. Zalane zostały przejścia podziemne i ulice. W Alsfeld od uderzenia pioruna zapalił się dom.

W pobliskiej Północnej Nadrenii-Westfalii trwają prace porządkowe. Wiele połączeń kolejowych jest nadal odwołanych ze względu na uszkodzenia trakcji elektrycznej oraz drzewa blokujące tory. Burze z podmuchami wiatru o sile do 150 kilometrów na godzinę przeszły przez tę północno-zachodnią część Niemiec w poniedziałek wieczorem. Zginęło co najmniej sześć osób, a 67 osób odniosło obrażenia. Straż pożarna i policja wyjeżdżały 17 tys. razy do akcji ratowniczych. Przy usuwaniu szkód pracuje 14 tys. strażaków i wolontariuszy organizacji charytatywnych.  

Burze o podobnej intensywności mogą się powtórzyć

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają, że burze o podobnej intensywności mogą powtórzyć się w najbliższych dniach.

Burze, ulewy i wichury wystąpiły po rekordowych temperaturach. W wielu regionach Niemiec termometry pokazywały w poniedziałek 34 stopnie. W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia. Dotychczasowy rekord temperatury w pierwszej dekadzie czerwca wynosił w Niemczech 35,5 stopnia (3 czerwca 1947 roku we Frankfurcie nad Menem). 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama