Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:56

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WNW 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
11% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Gwałtowne burze z gradobiciami. Wiatr łamał drzewa jak zapałki

Niemcy zmagają się z załamaniem pogody. Nad wieloma regionami przeszły gwałtowne burze z gradobiciami oraz ulewami. Najniebezpieczniej było w Dolnej Saksonii, Hesji, Getyndze oraz w Kassel. Synoptycy ostrzegają, że burze o podobnej intensywności mogą się powtórzyć.

W Kassel woda zalała 400 piwnic, w tym pomieszczenia Federalnego Sądu Socjalnego - podała telewizja publiczna ARD. Strażacy musieli ewakuować pacjentów z zagrożonego zalaniem jednego ze miejskich szpitali. Część mieszkańców Kassel została pozbawiona prądu.

W Getyndze silny wiatr przewrócił wiele drzew. Uszkodzeniu uległy liczne samochody zaparkowane na ulicy. Zalane zostały przejścia podziemne i ulice. W Alsfeld od uderzenia pioruna zapalił się dom.

W pobliskiej Północnej Nadrenii-Westfalii trwają prace porządkowe. Wiele połączeń kolejowych jest nadal odwołanych ze względu na uszkodzenia trakcji elektrycznej oraz drzewa blokujące tory. Burze z podmuchami wiatru o sile do 150 kilometrów na godzinę przeszły przez tę północno-zachodnią część Niemiec w poniedziałek wieczorem. Zginęło co najmniej sześć osób, a 67 osób odniosło obrażenia. Straż pożarna i policja wyjeżdżały 17 tys. razy do akcji ratowniczych. Przy usuwaniu szkód pracuje 14 tys. strażaków i wolontariuszy organizacji charytatywnych.  

Reklama

Burze o podobnej intensywności mogą się powtórzyć

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają, że burze o podobnej intensywności mogą powtórzyć się w najbliższych dniach.

Burze, ulewy i wichury wystąpiły po rekordowych temperaturach. W wielu regionach Niemiec termometry pokazywały w poniedziałek 34 stopnie. W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia. Dotychczasowy rekord temperatury w pierwszej dekadzie czerwca wynosił w Niemczech 35,5 stopnia (3 czerwca 1947 roku we Frankfurcie nad Menem). 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy