Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:06

06:34 18:18

22:35 15:30

8°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
43% normy
Jutro 14°C 6°C
Piątek 16°C 7°C

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami oraz alert drugiego stopnia przez burzami z gradem. Alerty, którymi objęte są województwa centralnej i południowej części kraju, będą obowiązywały od północy do godz. 9 rano w niedzielę (30 sierpnia).

Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla zachodniej części woj. lubelskiego, południowej części woj. mazowieckiego, wschodniej części woj. łódzkiego oraz północnej części woj. świętokrzyskiego.

Na tym terenie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu sięgającymi od 20 do 30 mm, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr osiągający nawet 100 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami i burzami z gradem IMGW wydał natomiast dla województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz dla wschodniej części woj. wielkopolskiego i zachodniej części woj. łódzkiego oraz południowej części woj. świętokrzyskiego. W tych regionach prognozuje się natomiast umiarkowane opady deszczu sięgające od 30 do 40 mm, w trakcie których mogą występować burze i porywy wiatru sięgające do 75 km/h. Tutaj również może pojawić się grad.

Reklama

Ostrzeżenia obowiązują od północy do godz. 9 rano w niedzielę.

Problemem także upały 

Jednocześnie do godz. 18.30 w niedzielę obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województwa podkarpackiego. W tym regionie, jak prognozuje IMGW, maksymalna temperatura może wynosić od 31 do 33 stopni.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama