Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:23

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
19% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał alert drugiego stopnia

W piątek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw.

Alerty pierwszego stopnia dotyczą woj. podkarpackiego oraz części woj. mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podlaskiego.

Na terenach tych synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu, wynoszącymi miejscami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Z kolei alert drugiego stopnia obowiązuje w woj. lubelskim. Na jego terenie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 40 mm, a lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Tam też może spaść grad.

Reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia to alert przed groźnymi zjawiskami, które mogą spowodować bardzo duże szkody, nawet o rozmiarach katastrof, oraz zagrożenie życia.

IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama