Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:46

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Gwałtowne burze w nocy. Alert RCB dla wschodniej Polski

"Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia" - ostrzega w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert został wysłany do mieszkańców 10 województw. IMGW informuje z kolei, że na południowym wschodzie utrzymają się upały

Alert dotyczy woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego.

RCB ostrzega przed możliwymi podtopieniami i możliwymi przerwami w dostawach prądu. "Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - dodaje.

Komfortowo na zachodzie Polski

Synoptyk Mateusz Barczyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że czwartkowe burze, które rano przeszły nad częścią kraju, powrócą w godzinach popołudniowych. Początkowo lokalne mogą być gwałtowne w przebiegu. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru, ulewny deszcz i grad. Spodziewane są na południu, południowym wschodzie, w centrum, a później również na wschodzie.

Reklama

Niebezpiecznie będzie również wieczorem i nocą, gdy kolejne burze nadejdą nad Polskę znad Czech. Z czasem zjawiska te będą słabnąć, ale nadal wraz z nimi należy się spodziewać silnego wiatru osiągającego nawet 130 km/h, ulewy i gradu.

Ponadto na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, w czwartek utrzymają się upały. Jak wyjaśnił Barczyk, temperatura przekroczy tam 30 stopni i wyniesie nawet 34 stopnie. Nocą przekraczać może 20 stopni.

Dużo spokojniej będzie natomiast w Polsce północno-zachodniej. Według synoptyka IMGW będzie tam dość komfortowa temperatura, ok. 20 stopni. Zjawiska pogodowe, jak dodał, będą tam łagodne. W nocy termometry pokażą ok. 15-16 stopni.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy