Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:49

5:39 17:49

7:1621:17

-1°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -7°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr NNW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

66
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
185% normy
pm 10
148% normy
Jutro 3°C -4°C
Czwartek 5°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne burze w Małopolsce. Problemy z komunikacją w Krakowie

Gwałtowne burze przeszły w nocy i rano nad Polską. Poważne straty nawałnice wyrządziły także w Małopolsce. Strażacy interweniowali ponad 450 razy. Mieszkańcy Krakowa zmagają się z poważnymi kłopotami komunikacyjnymi.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło połamanych gałęzi, które utrudniały ruch na drogach powiatowych i lokalnych - poinformował rzecznik małopolskiej państwowej straży pożarnej Sebastian Woźniak,

Reklama

W województwie wiatr zerwał też linie elektryczne i uszkodził ok. 15 dachów. W miejscowości Osiek w powiecie oświęcimskim drzewo spadło na samochód - jeden pasażer został ranny i trafił do szpitala.

Najwięcej zgłoszeń - ponad 130 - straż otrzymała w powiecie krakowskim; ponad 60 w powiecie wadowickim i ponad 60 w chrzanowskim.

Naprawy wymagało ok. 30 sygnalizacji świetlnych w Krakowie

- Zgłoszenia wciąż napływają, liczba ta wzrośnie. W tej chwili prowadzimy ok. kilkadziesiąt interwencji w różnych miejscach w województwie. Szkody usuwa teraz ponad 180 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i ponad 350 strażaków ochotników - powiedział Woźniak i dodał, że działania straży mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

Rzecznik straży pożarnej zaapelował również o ostrożność. - Pozdejmujmy z parapetów i balkonów lekkie przedmioty, które - porwane przez wiatr - mogą wyrządzić komuś krzywdę. Apelujemy o ostrożność podczas podróży, zwracajmy uwagę na gałęzie, gdyż podczas ostrego hamowania może dojść do wypadku - mówił Woźniak.

Rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Michał Pyclik powiedział, że po nawałnicy naprawy wymagało ok. 30 sygnalizacji świetlnych w Krakowie, a ruch tramwajowy został zatrzymany na 11 torowiskach.  - Cały czas usuwamy awarii i trudności komunikacyjnych. W tym momencie prawdopodobnie jeszcze jedno torowisko jest nieczynne - powiedział Pyclik.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama