Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:49

5:25 19:55

1:5523:25

19°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr CLM 0 km/h
 • Dla biegaczy
  6
  Dobre

  Dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
63% normy
Jutro 27°C 16°C
Poniedziałek 29°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne burze w Małopolsce. Problemy z komunikacją w Krakowie

Gwałtowne burze przeszły w nocy i rano nad Polską. Poważne straty nawałnice wyrządziły także w Małopolsce. Strażacy interweniowali ponad 450 razy. Mieszkańcy Krakowa zmagają się z poważnymi kłopotami komunikacyjnymi.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło połamanych gałęzi, które utrudniały ruch na drogach powiatowych i lokalnych - poinformował rzecznik małopolskiej państwowej straży pożarnej Sebastian Woźniak,

Reklama

W województwie wiatr zerwał też linie elektryczne i uszkodził ok. 15 dachów. W miejscowości Osiek w powiecie oświęcimskim drzewo spadło na samochód - jeden pasażer został ranny i trafił do szpitala.

Najwięcej zgłoszeń - ponad 130 - straż otrzymała w powiecie krakowskim; ponad 60 w powiecie wadowickim i ponad 60 w chrzanowskim.

Naprawy wymagało ok. 30 sygnalizacji świetlnych w Krakowie

- Zgłoszenia wciąż napływają, liczba ta wzrośnie. W tej chwili prowadzimy ok. kilkadziesiąt interwencji w różnych miejscach w województwie. Szkody usuwa teraz ponad 180 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i ponad 350 strażaków ochotników - powiedział Woźniak i dodał, że działania straży mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

Rzecznik straży pożarnej zaapelował również o ostrożność. - Pozdejmujmy z parapetów i balkonów lekkie przedmioty, które - porwane przez wiatr - mogą wyrządzić komuś krzywdę. Apelujemy o ostrożność podczas podróży, zwracajmy uwagę na gałęzie, gdyż podczas ostrego hamowania może dojść do wypadku - mówił Woźniak.

Rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Michał Pyclik powiedział, że po nawałnicy naprawy wymagało ok. 30 sygnalizacji świetlnych w Krakowie, a ruch tramwajowy został zatrzymany na 11 torowiskach.  - Cały czas usuwamy awarii i trudności komunikacyjnych. W tym momencie prawdopodobnie jeszcze jedno torowisko jest nieczynne - powiedział Pyclik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL