Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:07

04:14 21:01

15:26 01:44

30°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 30°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 24 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
29% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne burze przeszły nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi

Gwałtowne burze połączone z ulewami znów przetoczyły się nad Polską. Strażacy interweniowali co najmniej 800 razy. Najbardziej niespokojnie było w Łódzkiem. Po intensywnych opadach deszczu zalanych zostało w regionie wiele ulic, kilka szkół, sąd i dwa szpitale. Niestety z doniesień synoptyków wynika, że nagłych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych nie unikniemy również w najbliższych dniach. W czwartek mocno grzmieć i padać ma niemal w całej Polsce. Względnie spokojnie będzie jedynie na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, dla pozostałych regionów wydano ostrzeżenia. Z kolei w piątek najbardziej dynamicznie ma być na południu i zachodzie Polski.

Reklama

Mieszkańcy wielu regionów Polski - zwłaszcza woj. łódzkiego i mazowieckiego - zmagają się ze skutkami nawałnic. W nocy najbardziej niespokojnie było w Polsce centralnej.  Strażacy musieli interweniować co najmniej 800 razy. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w Sieradzu (woj. łódzkie), gdzie po intensywnych opadach deszczu podtopiony został szpital, sąd rejonowy i kilka szkół.

Reklama

Strażacy musieli też gasić pożary, które powstały od piorunów. Jak informuje radio RMF FM, spłonęły w sumie dwa budynki mieszkalne, stodoła i słupy energetyczne. Tysiące mieszkańców zostało również pozbawionych prądu.

Alarm dla większości regionów

Niestety, prognozy na najbliższe godziny są bardzo niepokojące. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami, ulewami oraz lokalnymi gradobiciami. W czwartek bardzo niespokojnie ma być niemal w całej Polsce. Wydano ostrzeżenia dla czternastu województw. Burze mają ominąć jedynie Warmię i Mazury oraz Podlasie. W pozostałych regionach zagrzmi i mocno popada. Niewykluczone są również lokalne gradobicia. Dokuczy też silny wiatr, który może osiągać w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę.

Meteorolodzy alarmują, że mocno popada. Prognozowana wysokość opadu od 15 mm na wschodzie do 30 mm na zachodzie i w centrum. Wartości na termometrach nadal wysokie - maksymalnie zobaczymy nawet do 26 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi w Olsztynie oraz w Szczecinie. Z kolei najchłodniej w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny i porywisty.


Piątek również burzowy, zwłaszcza na zachodzie oraz południu Polski. Tym razem ostrzeżenia przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi dotyczą województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Niewykluczone są lokalne gradobicia. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim prze ulewami. Suma opadów miejscami wyniesie  do 15 mm. W czasie burz również mocno powieje, w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Będzie nam sprzyjać temperatura. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach do nawet 26 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Bydgoszczy czy 27 stopni Celsjusza w Szczecinie.Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne