Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:58

06:32 18:20

21:44 14:36

9°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Gwałtowne burze nad Polską. To będzie trudna noc

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nawałnicami. Gdzie w nocy będą burze? Synoptycy spodziewają się ich w centralnej i wschodniej części kraju. - Burzom będą towarzyszyć opady deszczu o natężeniu 30-40 litrów na metr kwadratowy. Silnie powieje, w niektórych miejscach porywy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h - ostrzega Ewa Łapińska z IMGW. Jak dodaje, wiatr może zrywać dachy.

Gwałtowne burze są spodziewane po południu i wieczorem w pasie od województwa opolskiego przez śląskie, małopolskie, łódzkie, mazowieckie, aż po warmińsko-mazurskie i pomorskie. To w tych miejscach burze będą najbardziej gwałtowne, ale wyładowań atmosferycznych można się spodziewać również w pozostałych częściach kraju - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Burze w nocy. Zagrożone regiony

Późnym popołudniem burze będą się stopniowo przemieszczać na wschód kraju. W nocy najbardziej zagrożony burzami będzie obszar województw mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i niewykluczone, że województwa podlaskiego

Reklama

Na przeważającym obszarze burzom będą towarzyszyły opady deszczu o natężeniu 30-40 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80-90 km/h. W południowej i centralnej części kraju porywy wiatru mogą przekroczyć prędkość 100 km/h.

Synoptyk: Burze będą bardzo gwałtowne, miejscami grad

- Będą to bardzo gwałtowne burze, które mogą powodować łamanie gałęzi, drzew i zrywanie dachów - powiedziała  synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że noc ze środy na czwartek może być bardzo niespokojna ze względu na zderzenie gorącej zwrotnikowej masy powietrza z chłodniejszą masą powietrza napływającego z zachodu. 

Dodatkowo mogą pojawić się opady gradu, który miejscami może osiągnąć rozmiar do 4 cm.

W nocy temperatura minimalna wyniesie około 18 stopni Celsjusza na wschodzie i około 15-16 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama