Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:13

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
83% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Gwałtowne burze i upały w Polsce. Synoptycy ostrzegają

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu przeszły nad kilkoma regionami Polski. Najbardziej niespokojnie było w Łódzkiem, na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce oraz w Opolskiem. W miejscowości Chociw w Łódzkiem 40-latek zginął rażony piorunem. Niestety, prognozy na kolejne dni też są bardzo niepokojące. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed bardzo wysokimi temperaturami sięgającymi 31 st. C oraz burzami połączonymi z gradobiciami oraz ulewami. Najbardziej gwałtowna aura ma nam towarzyszyć w niedzielę. W poniedziałek czeka nas wyraźne ochłodzenie.

Po wczorajszych nawałnicach strażacy interweniowali w sumie ponad 370 razy. Najczęściej wypompowywali wodę z zalanych piwnic. Wielu mieszkańców zostało też pozbawionych prądu, silny wiatr zerwał  dachy z kilku domów. W Ostrowie Wielkopolskim na jeden z domów przewróciło się drzewo. Z kolei w Miliczu podtopiony został  dom pomocy społecznej.

W miejscowości Chociw w Łódzkiem zginął mężczyzna. Chciał schronić się przed burzą i stanął pod drzewem. Zginął rażony piorunem. 

Szczegółowa prognoza pogody

Niestety, prognozy na najbliższe dni nie są korzystne. Pogodę w Polsce kształtuje wyż, wraz z frontem atmosferycznym napływa gorące powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Sobota upłynie pod znakiem dotkliwych upałów. Żar będzie lał się z nieba niemal w całej Polsce. Dominować będzie małe zachmurzenie. Temperatura wzrośnie nawet do 31 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być między innymi w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Śląsku, Dolnym Śląsku oraz na Podkarpaciu. W pozostałych regionach również bardzo ciepło. Maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 30 stopni Celsjusza w Katowicach. Tak wysokie temperatury mogą być groźne dla zdrowia, dlatego lekarze ostrzegają, żeby zachować wszelkie środki ostrożności - pić dużo wody i odpowiednio się ubierać.
W godzinach popołudniowych nad Polskę  nadciągną lokalne burze. Mocno grzmieć i padać ma między innymi na Zachodnim Pomorzu. Niewykluczone są również gradobicia. Burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu i silny wiatr osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

W niedzielę nieco się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Krakowie. Będzie też bardzo niespokojnie. Nad południowymi, zachodnimi oraz centralnymi regionami kraju przejdą burze połączone lokalnie z gradobiciami, ulewami i wiatrem osiągającym w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz podlaskiego. Słońca nadal bardzo dużo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe. 

W poniedziałek czeka nas wyraźne ochłodzenie. Termometry wskażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Słońca nadal sporo, ale miejscami zagrzmi. Zwłaszcza na południu kraju. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego. Ostrzeżenie przed burzami połączonym z gradobiciami, ulewami i silny wiatrem dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a na południu duże. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny i porywisty.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje