Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:55

7:00 15:42

13:521:00

-2°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna -3°C
 • Ciśnienie 1037 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

78
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
245% normy
pm 10
191% normy
Jutro 3°C 0°C
Poniedziałek 3°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gwałtowne burze i ulewy, a nawet trąby powietrzne. Fatalne prognozy

Niepokojące prognozy pogody dla Polski na najbliższe dni. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi burzami połączonymi z gradobiciami. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie woj. łódzkiego mogą wystąpić także trąby powietrzne. Taka niekorzystna pogoda ma się utrzymać co najmniej do końca tygodnia. Najbardziej zagrożone podtopieniami są obecnie trzy województwa: małopolskie, opolskie i śląskie.


Reklama

Obecnie obowiązują trzy ostrzeżenia meteorologiczne drugiego  stopnia dotyczące możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu na terenie województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego, a także dziesięć ostrzeżeń meteorologicznych pierwszego  stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz z gradem na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


W najbliższych dniach na poprawę pogody nie ma co liczyć. Z najnowszych prognoz wynika , że w środę czeka nas kolejna porcja burz i opadów, lokalnie intensywnych.

Na szybką poprawę pogody nie ma co liczyć

Zachmurzenie na ogół ma być duże z większymi przejaśnieniami. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. Celsjusza w Białymstoku do 17 st. Celsjusza w Gdańsku. Opady deszczu spodziewane są niemal na terenie całego kraju. Ponadto na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podlaskiego prognozowane są burze. Lokalnie burzom mają towarzyszyć gradobicia, ulewy do 40 mm i silny wiatr osiągający w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

Służby w gotowości

Czwartek również ma być burzowy i mokry. Gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci burz połączonych z intensywnymi opadami deszczu wystąpią m.in. w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, Mazowszu, w województwie świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim. Będzie cieplej, na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. Celsjusza w Białymstoku do 18 st. Celsjusza w Katowicach. 

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!
Piątek również ma być niespokojny. W wielu regionach znowu  zagrzmi i popada,. Na nieco spokojniejszą aurę możemy liczyć dopiero od soboty. Prognozy mówią jednak o kolejnych opadach w weekend, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski, co  z pewnością odbije się na sytuacji hydrologicznej w Polsce.  Rzeki nadal mają przybierać.  Służby zarządzania kryzysowego wojewodów pozostają w stanie podwyższonej gotowości.

Siedem ostrzeżeń hydrologicznych


Obecnie obowiązuje siedem ostrzeżeń hydrologicznych dotyczących możliwości przekroczenia stanów alarmowych w województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim, śląskim i małopolskim. Możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych występuje też w woj. świętokrzyskim. Obecnie przekroczone są stany alarmowe na Bobrzy w Słowiku i na Kamiennej w Wąchocku.

Pogotowie przeciwpowodziowe w Oświęcimiu


W związku z prognozowanymi dalszymi opadami na terenie Wielkopolski podjęto decyzje o zwiększeniu zrzutu wody ze Zbiornika Wodnego Jeziorsko, który stabilizuje poziom wody na rzece Warcie. Spodziewany jest także zwiększony odpływ wody ze zbiorników w woj. śląskim ze zlewni Małej Wisły, Przemszy i Soły. 

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


W Małopolsce stan pogotowia przeciwpowodziowego wprowadzony został w Oświęcimiu, poziom ostrzegawczy przekroczyła tam rzeka Soła. W woj. łódzkim pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w Łęczycy oraz w gminach: Góra Św. Małgorzaty, Wartkowice, Sulejów, Świnice Warckie oraz Zadzim. Pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują też jeszcze w kilku miejscach w woj. dolnośląskim.Dowiedz się więcej na temat: zagrożenia | prognozy | pogoda | burza | zagrożenie powodziowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama