Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:20

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Gwałtowne burze i deszcze. Niebezpiecznie wzrasta poziom wód w rzekach

Lipcowa aura nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami dla dziesięciu województw. Obowiązują także ostrzeżenia hydrologiczne, w wielu miejscach rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze.

Najgorzej sytuacja kształtuje się na Śląsku i w zachodnich powiatach Małopolski, dla których wydano alert drugiego stopnia, w rejonach tych może spaść nawet do 70 mm deszczu. Miejscami powieje nawet do 65 km/h.

W województwach: pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim oraz lubuskim obowiązuje alert pierwszego stopnia przed burzami i deszczem. Intensywnie padać może także w niektórych miejscach na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

W związku z długotrwałymi opadami deszczu IMGW wskazuje także na trudną sytuacje hydrologiczną. W województwach: wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, oraz małopolskim obowiązuje drugi stopień ostrzeżeń hydrologicznych. Jak informują meteorolodzy, w wyniku intensywnych opadów burzowych stany wód mogą gwałtownie wzrastać, przekraczając stany ostrzegawcze, nawet do 100 cm.

Reklama

Czwartek

W czwartek w całym kraju, poza zachodnią częścią, burzowo i pochmurnie. Termometry wskażą średnio 23-24 stopnie Celsjusza. Najcieplej przy wschodniej granicy i w rejonach Warszawy, około 27-28 kresek powyżej zera.

Barometry w stolicy wskażą 1010,4hPa.

Piątek

W piątek zdecydowanie więcej słońca. Dobre wieści dla wypoczywających nad Bałtykiem, na Pomorzu niebo praktycznie bezchmurne. Pogoda najmniej łaskawa będzie dla mieszkańców południowych rejonów Polski. Tu pochmurnie, miejscami prognozowane opady deszczu oraz burze.

Termometry wskażą średnio 25-26 stopni Celsjusza - w Polsce centralnej i północnej. Najchłodniej w Małopolsce i na Śląsku, tam 22-23 kreski powyżej zera.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1011,1 hPa.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje