Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:17

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
16% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Gwałtowna pogoda. Możliwe deszcz i burze

- W niedzielę spodziewany jest powrót gwałtowniejszej pogody. Na całym obszarze kraju możliwy będzie przelotny deszcz, a miejscami wystąpią burze - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Opady wyniosą do 20 mm, a porywy wiatru - do 70 km/h.

Synoptyk podkreślił, że w niedzielę pogoda ma być bardziej dynamiczna niż w dniach poprzednich. - Będziemy mieli zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i będą się niemal w całym kraju pojawiać przelotne opady deszczu oraz miejscami wystąpią burze. Będzie to głównie w zachodniej połowie kraju i mogą mieć one dość gwałtowny przebieg - powiedział synoptyk. Opady deszczu wyniosą do 20 l/mkw., a porywy wiatru - do 70 km/h.

Do 31 stopni

Wyładowania atmosferyczne to wynik tego, że nad Polskę po raz kolejny napływać będzie bardzo ciepłe, wręcz gorące powietrza z południowego zachodu. - Przełoży się to też na wartości temperatur - podkreślił Gawron.

Reklama

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni w obszarach podgórskich do 31 stopni Celsjusza w niektórych miejscach w centrum lub na zachodzie kraju. Na przeważającym obszarze termometry pokażą ok. 27-28 stopni Celsjusza.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama