Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:52

06:32 18:20

21:44 14:36

9°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Groźne burze nad Polską. IMGW ostrzega regiony

To będzie burzowe popołudnie i noc. Nawałnic powinni spodziewać się mieszkańcy Pomorza, a także centralnej, południowej i wschodniej Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla tych regionów. Z kolei na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami.

W regionach oznaczonych żółtym kolorem, dla których wydano alert pierwszego stopnia, należy spodziewać się burz, którymi miejscami będą towarzyszyć opady deszczu - lokalnie do 40 mm.

We znaki da się także wiatr. Miejscami porywy będą osiągać do 90 km/h. Według synoptyków, burzom mogą towarzyszyć także opady gradu.

Upały na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu IMGW prognozuje wystąpienie upałów. Temperatura maksymalna w dzień będzie wahać się od 28 do 31 stopni Celsjusza.

Wytchnienia nie przyniesie nawet noc, temperatura minimalna wyniesie wówczas - od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Reklama

Wysokie temperatury. Kiedy ochłodzenie?

W pozostałych rejonach kraju temperatury nieco niższe, średnio około 27 kresek powyżej zera. Ochłodzenia należy spodziewać się w okolicach weekendu.

W sobotę w zachodnich częściach kraju oraz na Pomorzu termometry wskażą 22-24 stopnie Celsjusza. W pozostałych rejonach 25-26 kresek powyżej zera. Miejscami pochmurnie. Możliwe opady deszczu, zwłaszcza na południu. 

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama