Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:56

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Grad jak piłki do ping-ponga. Gwałtowne burze nad Polską

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Najgorsza sytuacja jest w woj. śląskim i małopolskim - na alarmują słuchacze RMF FM poprzez Gorącą Linię. Jak zapowiadają synoptycy, niespokojnie ma być jeszcze przez kilka najbliższych godzin.

Na Śląsku kilkadziesiąt połamanych drzew sparaliżowało ruch komunikacyjny w Myszkowie. Około 50 strażaków usuwa skutki gwałtownej  burzy, która przeszła nad miastem. Nieprzejezdna jest ulica Krasickiego na trasie do Zawiercia.

Reklama

- Drzewa są przewrócone i powodują zagrożenie albo dla budynków albo dla ruchu, ponieważ są np. samochody oddzielone i nie ma możliwości przejazdu przez tę drogę - mówił Dariusz Ciupiał ze straży pożarnej w Myszkowie.

40 razy po burzy interweniowali już także strażacy z Małopolski. Przede wszystkim wzywani byli do usuwania z dróg połamanych drzew.

Najwięcej interwencji było w Bochni. Teraz burzowy front wędruje w kierunku małopolskich Proszowic. 

Po południu, wieczorem i w nocy burze z gradem i silnym wiatrem mogą pojawić się w woj. warmińsko-mazurskim, łódzkim, pomorskim, świętokrzyskim, na Podlasiu, na Śląsku, na Mazowszu oraz w Małopolsce.

Ostrzegamy - wiatr może osiągać prędkość ponad 70 kilometrów na godzin.

(abs)

Informacja własna

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama