Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:58

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Gorąco, ale burzowo. Synoptycy ostrzegają

W najbliższych dniach pogoda będzie dynamiczna. Synoptycy ostrzegają, że ponadtrzydziestostopniowym upałom będą towarzyszyły burze lokalnie połączone z gradobiciami i ulewami. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są w piątek m.in. na Śląsku w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. Pozostałe dni weekendu również mają być bardzo ciepłe, ale burzowe.

Jak informuje IMGW, Polska będzie pod wpływem ciepłego niżu, którego ośrodek znad północno-zachodnich Niemiec przemieści się nad południową Norwegię. Z zachodu do centrum kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny; przed frontem znajdziemy się w gorącym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym, po przejściu frontu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadało.


W piątek najwięcej wyładowań atmosferycznych  - miejscami połączonych z gradem -  prognozowanych jest na południu Polski. Zagrzmi między innymi w Małopolsce, na Śląsku oraz na Dolnym Śląsku. Opady burzowe wyniosą od 20 do 40 mm, a lokalnie nawet do 50 mm. Wiatr może osiągać w porywach do 95 km/h, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie skręcający na zachodni.

Reklama


Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 29 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Zielonej Górze do 34 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być małe. 


W nocy z piątku na sobotę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu i burze.
Z prognoz wynika, że sobota upłynie pod znakiem burz. Należy się ich spodziewać  w kilku województwach: m.in. na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz Podlasiu. Termometry wskażą maksymalnie od 26 stopni w Szczecinie i   w Gdańsku do 30 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Lublinie.  Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL