Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:49

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr ESE 32 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
23% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Gorąca jesień: Temperatury jak w środku lata

Mamy piękne lato tej jesieni. W środę możemy więc zapomnieć o deszczach i chłodzie i cieszyć się piękną aurą. Cały dzień będzie bardzo słoneczny, a na termometrach pojawią się wartości, które pamiętamy z najgorętszych dni lipca i sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak przed pewnymi niekorzystnymi zjawiskami, które pojawiają się rano w pewnej części kraju. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Chociaż jesień wciąż znajduje się w defensywie i w ciągu dnia jest wyjątkowo ciepło i pogodnie jak na tę porę roku, to rano w wielu miejscach utrzymuja się gęste mgły.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Tyle słońca w całej Polsce

Dzień będzie bardzo słoneczny i ciepły. IMGW ostrzegał jednak przed porannymi mgłami, ograniczającymi widzialność do 100 metrów. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące mgieł dla południowych krańców województwa dolnośląskiego.

W kolejnych godzinach mgły się rozproszą i w ciągu dnia w praktycznie całym kraju będzie bardzo słonecznie i bezchmurnie. Nieco więcej chmur może się utrzymać do popołudnia na Pomorzu, ale nigdzie nie będzie padał deszcz.

Sprawdź też: Kolorowa jesień w Polsce. W te miejsca warto wybrać się na wycieczkę

Najniższe temperatury będą miały miejsce nad morzem oraz na terenach podgórskich: na tych terenach będzie od 22 do 24 stopni Celsjusza. W reszcie kraju będzie ciepło, a nawet gorąco: termometry pokażą od 24 do nawet 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Piękny dzień niemal wszędzie

Z powodu pięknej, słonecznej aury w większości kraju będą panowały korzystne warunki biometeorologiczne. Na Ziemi Lubuskiej oraz w południowej części Pomorza warunki mogą się przejściowo pogorszyć, ze względu na duchotę w okolicach południa.

Czytaj: Czy złota polska jesień jest możliwa? Znamy prognozy

Po rozpłynięciu się porannych mgieł w całej Polsce będzie ciepło i słonecznie, a w najcieplejszych godzinach dnia możemy odczuwać gorąco, co dla niektórych organizmów może być umiarkowanie obciążające.

***

Czytaj też:

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców. Bez tego nie oddasz głosu 

Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów? Tak wygląda proces ich liczenia

Znaczące zmiany przed wyborami. Chodzi o formę głosowania 

Wybory 2023. Cisza wyborcza - kiedy, jakie zasady, jakie kary

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | alerty IMGW | mgły | gorąc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama