Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:22

06:07 17:26

04:02 11:23

2°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 30 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
60% normy
pm 10
36% normy
Jutro 3°C -5°C
Wtorek 2°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Gęsta mgła i roztopy. Ostrzeżenia IMGW

Wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Warmii i Mazur oraz części Podlasia będzie utrzymywać się gęsta mgła - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają też przed roztopami na Śląsku i w Małopolsce.

IMGW wydało w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz dla północnej części województwa podlaskiego. W tym pierwszym regionie mgły mają utrzymywać się od godz. 18 w niedzielę do godz. 10 w poniedziałek, a na Podlasiu - od godz. 19 w niedzielę do godz. 10 w poniedziałek.

Reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami oznacza, że będą się one utrzymywać przed ponad osiem godzin i ograniczać widzialności poniżej 200 metrów.

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych części województw małopolskiego i śląskiego przez roztopami. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15 w niedzielę do godz. 18 we wtorek.

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Poziom wody może przekroczyć stany ostrzegawcze na Śląsku, Mazowszu i w Łódzkiem.

Ostrzeżenia dla województwa śląskiego dotyczą m.in. zlewni Soły, Małej Wisły i Przemszy. W województwie łódzkim chodzi o zlewnie Bzury i Pilicy. 

"Na Pilicy w Sulejowie poziom wody będzie wzrastał powyżej stanu ostrzegawczego w wyniku spływu wód roztopowych i utrzymującego się piętrzenia lodowego" - podano.

Alertem objęta jest też większość Mazowsza, w tym Warszawa. "W zlewniach dopływów środkowej Wisły przewiduje się wzrosty poziomu wody związane z topnieniem śniegu, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Pilicy w Białobrzegach poziom wody będzie utrzymywał się powyżej stanu ostrzegawczego w wyniku spływu wód roztopowych i utrzymującego się piętrzenia lodowego" - napisał IMGW.

Odwilż i dwustopniowe temperatury

Po intensywnych opadach śniegu i ujemnych temperaturach od kilku dni w Polsce trwa odwilż. W najbliższych dniach prognozowane są wysokie, nawet dwustopniowe temperatury.

Poniedziałek, podobnie jak niedziela, zapowiada się słonecznie. - Temperatura maksymalna jutro wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do około 8-9 stopni w centrum Polski i około 12 stopni Celsjusza na południowym-zachodzie - zapowiadają synoptycy IMGW.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama