Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:47

7:03 15:39

14:321:55

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -5°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr E 26 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
31% normy
Jutro 1°C -4°C
Środa 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Front nad Polską. Ostrzeżenie przed opadami i silnym wiatrem

Front atmosferyczny przyniósł załamanie pogody w Polsce. Synoptycy prognozują na najbliższe dni znaczne ochłodzenie, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Jednocześnie ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 110 km/h na godzinę. Wichury dały się już we znaki mieszkańcom Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podhala. W nocy możliwe są też przymrozki. Słońca będzie jak na lekarstwo. Taka niekorzystna aura utrzyma się co najmniej przez kilka dni.

W najbliższych godzinach dokuczy bardzo porywisty wiatr, który może być naprawdę groźny. Gwałtowne wichury już dały się we znaki mieszkańcom Pomorza. Potężne podmuchy  przewracały drzewa i zabrała mieszkańcom około 94 miejscowości są obecnie pozbawione prądu. Wichura zerwała też dach z jednego domu. Na szczęście,  nikomu nic się nie stało, ale strażacy musieli interweniować wielokrotnie. Z obecnych informacji wynika, że siła wiatru dochodzi nawet do 110 kilometrów na godzinę. Wystąpiły też opady gradu i deszczu. 

Reklama

Równie niespokojnie jest na Warmii i Mazurach. Tam wichura powaliła około 50 drzew i zerwała dach z jednego domu, a około 6,8 tys. odbiorców pozbawiła prądu. Nie lepiej jest na na Zachodnim Pomorzu, tam aż 53 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu.

Szczegółowe dane o zniszczeniach po wichurach

Bardzo mocno wieje też na Podhalu. Silne podmuchy unieruchomiły kolejkę na Kasprowy Wierch. Dodatkowo pada tam śnieg. Niestety, to jeszcze nie koniec. Prognozy na najbliższe godziny są bardzo niepokojące.

Szczegółowe prognozy pogody

Polska jest pod chłodnych  wpływem frontów atmosferycznych. Do kraju napływa wilgotne powietrze polarno-morskie. W regionach północnych zaznaczy się wpływ powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1005 hPa i będzie rosnąć.

Sobota do końca dnia bardzo pochmurna. Sporadyczne przejaśnienia możliwe są tylko na krańcach południowo-wschodnich. Niemal w całym kraju popada deszcz, a lokalnie możliwe opady deszczu ze śniegiem, a w górach poprószy sam śnieg. Chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od  6 st. C. w Olsztynie i w Gdańsku do nawet 11 st. Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół dość silny silny. W porywach może osiągać od 60 km/h na południu Polski do 90 km/h na północy, wysoko w górach do 100 km/h, nad samym morzem do 110 km/h.

Noc z soboty na niedzielę również na ogół pochmurna. Spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Możliwe przymrozki. Temperatura będzie się wahać od minus 2 st. C do plus 4 st. Celsjusza. Silny wiatr się utrzyma.  Będzie osiągać w porywach do 65 km/h, na zachodzie do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h. Tam też może powodować zawieje śnieżne. 

Niedziela zapowiada się jeszcze bardziej ponuro. Duże, a miejscami całkowite,  zachmurzenie się utrzyma. Spodziewane są też opady deszczu, śniegu z deszczem - zwłaszcza na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach-  a w górach samego śniegu. Odczujemy też mocniej uderzenie chłodu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od  3 st. C. w Olsztynie i w Białymstoku do 9 st. Celsjusza we Wrocławiu i w Zielonej  Górze. Nadal ma mocno wiać, w porywach do 50 km/h na południu, do 70 km/h na północnym wschodzie i wybrzeżu, a wysoko w górach nawet do 100 km/h.

Poniedziałek również upłynie pod znakiem dużego zachmurzenie oraz opadów deszczu, a lokalnie -zwłaszcza na Podlasiu -  także deszczu ze śniegiem. Na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć. Wartości na termometrach nieco wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 11 st. Celsjusza w  Krakowie i we Wrocławiu. 

Wtorek przełomu w pogodzie nie przyniesie. Zachmurzenie na ogół będzie duże i całkowite, słońca jak na lekarstwo, ale dobra wiadomość jest taka, że wzrosną wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 13 st. Celsjusza w Krakowie.


  Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiatr | halny | wichura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje