Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:41

07:21 15:27

02:39 14:47

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Francuscy synoptycy ostrzegają przez śnieżycami

We francuskich Alpach znów zaatakowała zima. Kierowców czekają tam dzisiaj nie tylko bardzo trudne warunki drogowe, ale też gigantyczne korki. Dzieje się to w czasie ferii zimowych, podczas zmiany turnusów.

Meteorolodzy w pięciu departamentach alpejskich wprowadzili przedostatni w czterostopniowej skali stan alarmowy. To w związku z intensywnymi opadami śniegu, miejscami dochodzącymi do 40 centymetrów, i gołoledzią. Tak ma być do jutra, do późnego wieczora. Żandarmeria ostrzega, że warunki jazdy mogą się z minuty na minutę pogorszyć, bo oczekiwane są śnieżyce. Samochody muszą mieć zimowe opony i łańcuchy.
Tymczasem akurat dojdzie do wymiany turnusów. Ferie mają uczniowie z największych aglomeracji z Paryżem i Bordeaux na czele. Na drogach obowiązuje najwyższy stopień alarmowy - czarny, czyli ostrzeżenie przed ogromnym ruchem. Policja przypomina, że na autostradach nie wolno wyprzedzać pługów odśnieżających drogę, bo grozi to wysokimi mandatami. Śnieg ma sypać także w niższych masywach górskich, takich jak Jura i Wogezy oraz, co należy do rzadkości - na Lazurowym Wybrzeżu. W górach są znakomite warunki narciarskie, ale żandarmi ostrzegają przed znacznym niebezpieczeństwem lawin.

Reklama

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy