Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:01

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 18 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
45% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Francję zaatakowała zima

Centralną i południowo-wschodnią Francję zaatakowała zima. W pięciu departamentach wprowadzono stan podwyższonego zagrożenia anomaliami pogodowymi.

Kilkanaście tysięcy domów zostało pozbawionych prądu. W różnych regionach linie elektryczne uległy zniszczeniu, gdy spadły na nie gałęzie pod ciężarem śniegu. Zakłócone zostało kursowanie kolei podmiejskich, ekspresów TGV, a także autobusów i tramwajów, co zakłóciło dotarcie do pracy. Taki jest rezultat pierwszego w tym sezonie ataku zimy we Francji. 

W rejonach Lyonu i Chambery ciężarówki mają zakaz poruszania się po autostradach. Część dróg krajowych jest nieprzejezdna. W St Etienne ulice zalegała trzydziestocentymetrowa warstwa mokrego, ciężkiego śniegu. Zaskoczeni kierowcy nie dawali sobie rady w takich warunkach. Mer miasta zaapelował do mieszkańców, aby w miarę możliwości nie wychodzili z domów. 

Reklama

Policja wzywa kierowców, by zachowali maksymalną ostrożność tym bardziej, że meteorolodzy ostrzegają, iż na tym pierwszy atak zimy się nie skończy - sypać będzie nie tylko w tej części kraju, ale także w całej Burgundii i w Ardenach. Miejscami, na wyżynach może być nawet 40 centymetrów śniegu.

Pogoda nie rozpieszcza również Włochów. Po ostatnich ulewach, duża część kraju znalazła się pod wodą - zobacz film!

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Francja | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama