Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:27

7:06 17:36

15:340:45

9°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

83
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
291% normy
pm 10
207% normy
Jutro 17°C 4°C
Sobota 13°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Francja: Powodzie, gołoledź i lawiny

Meteorolodzy wprowadzają w wielu departamentach Francji podwyższony stan alarmowy ze względu na zagrożenia powodziami, gołoledzią i lawinami. W tym sezonie zimowym we francuskich górach zginęło już osiemnaście osób.

W rejonach położonych u stóp Pirenejów może dojść do powodzi, ze względu na przechodzące w tych stronach ulewy połączone z bardzo silnym wiatrem, które prędkość może dochodzić do 120 kilometrów na godzinę.

Lokalne władze apelują do kierowców, by zwrócili uwagę na to zjawisko, gdyż drogi mogą być zatarasowane przewróconymi przez wichury drzewami. Wysoko w Pirenejach, podobnie jak w Alpach, w części Burgundii i Lotaryngii oczekiwane są bardzo intensywne opady śniegu.

Poruszanie się po drogach Jury i regionu alpejskiego będzie utrudnione. W górach wprowadzono czwarty w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Wczoraj pod lawiną zginęła kolejna osoba.

To 16-letni licealista z klasy specjalizującej się w sportach zimowych i aktywnościach związanych z górami. Był na wycieczce szkolnej.

Prokuratura ustaliła, że jako jedyny z całej grupy nie miał nadajnika pozwalającego na odszukanie osoby przysypanej śniegiem. Uznał, że to mu się do niczego nie przyda. Po dwóch godzinach odnalazł go pies ratowników. Dwie inne osoby udało się całe i zdrowe wydobyć spod lawiny.

Reklama

Reklama