Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:28

4:42 20:42

16:051:00

18°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 18°C
 • Ciśnienie 1011 hPa
 • Wiatr SW 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
81% normy
Jutro 28°C 17°C
Wtorek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Francja: Do Paryża dotrze potężna fala powodziowa

Do Paryża dotrze dziś w południe potężna fala powodziowa, która wcześniej spowodowała wielkie szkody w środkowej Francji. Zagrożone są zbiory Luwru i Muzeum d’Orsay, sparaliżowane są niektóre linie kolei podmiejskiej.

Zagrożone są budynki i instalacje położone niedaleko brzegów Sekwany. Zamknięty będzie Luwr, którego pracownicy będą musieli przenieść w bezpieczne miejsce tysiące eksponatów przechowywanych na parterze i w podziemiach. Prace zabezpieczające podjęto również w położonym na lewym brzegu rzeki Muzeum d’Orsay posiadającym bezcenną kolekcję malarstwa impresjonistycznego. Nieczynna będzie Biblioteka Narodowa.

Reklama

Już od czwartku nie kursują pociągi na linii C kolei podmiejskiej RER, a także inne linie kolejowe łączące Paryż z jego południowym przedmieściem.

Liczą, że nie dojdzie do katastrofy

Najwyższa fala powodziowa dotrze do stolicy Francji około południa. Poziom wody w Sekwanie wzrośnie wtedy do sześciu metrów. Będzie to z pewnością najpoważniejsza powódź w Paryżu od początku tego stulecia.

Prefektura Policji ogłosiła wysoki, pomarańczowy poziom zagrożenia powodziowego. Najwyższy czerwony poziom zostałby ogłoszony, gdyby wody w rzece spiętrzyły się do poziomu 7,3 metra, tworząc bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców miasta. Paryżanie liczą, że do takiej katastrofy jednak nie dojdzie.

Zobacz także: Tragiczne skutki nawałnicy w Niemczech. Są ofiary śmiertelne

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama