Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:37

06:25 18:30

19:54 10:02

15°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr W 37 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
13% normy
pm 10
12% normy
Jutro 19°C 11°C
Niedziela 18°C 9°C

Francja: Do Paryża dotrze potężna fala powodziowa

Do Paryża dotrze dziś w południe potężna fala powodziowa, która wcześniej spowodowała wielkie szkody w środkowej Francji. Zagrożone są zbiory Luwru i Muzeum d’Orsay, sparaliżowane są niektóre linie kolei podmiejskiej.

Zagrożone są budynki i instalacje położone niedaleko brzegów Sekwany. Zamknięty będzie Luwr, którego pracownicy będą musieli przenieść w bezpieczne miejsce tysiące eksponatów przechowywanych na parterze i w podziemiach. Prace zabezpieczające podjęto również w położonym na lewym brzegu rzeki Muzeum d’Orsay posiadającym bezcenną kolekcję malarstwa impresjonistycznego. Nieczynna będzie Biblioteka Narodowa.

Już od czwartku nie kursują pociągi na linii C kolei podmiejskiej RER, a także inne linie kolejowe łączące Paryż z jego południowym przedmieściem.

Reklama

Liczą, że nie dojdzie do katastrofy

Najwyższa fala powodziowa dotrze do stolicy Francji około południa. Poziom wody w Sekwanie wzrośnie wtedy do sześciu metrów. Będzie to z pewnością najpoważniejsza powódź w Paryżu od początku tego stulecia.

Prefektura Policji ogłosiła wysoki, pomarańczowy poziom zagrożenia powodziowego. Najwyższy czerwony poziom zostałby ogłoszony, gdyby wody w rzece spiętrzyły się do poziomu 7,3 metra, tworząc bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców miasta. Paryżanie liczą, że do takiej katastrofy jednak nie dojdzie.

Zobacz także: Tragiczne skutki nawałnicy w Niemczech. Są ofiary śmiertelne

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne