Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:57

07:31 16:03

12:01 01:23

2°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Fatalne warunki na drogach

Śnieg, marznąca mżawka, deszcz, mgły i bardzo silny wiatr - taka pogoda panuje w środę w wielu regionach kraju.

Najgorzej jeździ się na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Małopolsce, na Kaszubach oraz w Zachodniopomorskiem.

Reklama

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Tylko w samych Katowicach doszło dziś rano do kilkudziesięciu kolizji. Większość samochodów - po prostu nie zdążyła wyhamować. Pod Częstochową dostawczy mercedes wpadł do rzeki - a w okolicach Olkusza bus skończył jazdę w rowie. Trzech pasażerów zostało rannych. We wszystkich tych miejscach do wypadków doszło z tego samego powodu: kierowcy nie dostosowali jazdy do warunków panujących na drodze.

Nieprzejezdna jest krajowa czwórka w Pilźnie na Podkarpaciu. W zderzeniu dwóch aut zginęły trzy osoby. W miejscowości Kwlicz w Wielkopolsce na drodze krajowej numer 24 Poznań-Gorzów TIR wjechał w budynek poczty. Nikomu nic się nie stało.

Są problemy z jazdą na trasie numer 8 Warszawa - Wrocław. W Olszowej koło Kępna zderzyły się trzy auta. Na drogach jest bardzo ślisko, a sporo kierowców wciąż jeździ na letnich oponach. Nieprzejezdna jest Zakopianka; leży na niej pośniegowe błoto od Zakopanego do Lubnia. W rejonie Rdzawki na odcinku z Nowego Targu do Rabki przejazd tarasują ślizgające się samochody.

Ślisko i niebezpiecznie na Dolnym Śląsku. Policja zamknęła drogę numer 5 Poznań-Wrocław na obwodnicy Trzebnicy i drogę numer 8 na odcinku Duszniki-Kudowa Zdrój. Fragmenty drogi są oblodzone; zareagowali policjanci, bo drogowcy jak zwykle zaspali:

Niepokojące informacje o stanie dróg dochodzą również ze Śląska. Największe kłopoty z jazdą są na autostradzie A4 na wysokości Katowic. Podobnie jest na drodze numer 86 Tychy-Katowice. Policjanci wciąż wzywani są do stłuczek na krajowej jedynce w okolicach Częstochowy. Kłopoty nie ominęły też PKP i komunikacji miejskiej. Opóźnienia niektórych pociągów i autobusów sięgają kilkudziesięciu minut.

Ponad 12 tysięcy ludzi nie ma ciepła i ciepłej wody. Usuwanie awarii magistrali potrwa do wieczora.

W związku z nagłą zmianą pogody wydłużyły się także kolejki w zakładach zajmujących się wymianą opon:

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje