Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:44

7:39 15:24

0:361:00

-1°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -3°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr SSE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
171% normy
pm 10
138% normy
Jutro 0°C -5°C
Wtorek -1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Fala zwrotnikowych upałów w Polsce. Ostrzeżenie dla 9 regionów

Zwrotnikowe upały zbliżają się do Polski. W najbliższych dniach temperatura w wielu regionach przekroczy 30 stopni Celsjusza. Eksperci przestrzegają, że takie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dziewięciu województw.

Z komunikatu IMGW wynika, że najbardziej niebezpiecznie będzie w dziewięciu województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim, śląskim, opolskim oraz lubuskim. W tym ostatnim obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia, a w pozostałych - drugiego stopnia.

Reklama

Tak wysokie - przekraczające wyraźnie 30 stopni Celsjusza - temperatury niosą ze sobą zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Należy nie tylko pić dużo  wody, ale także odpowiednio się ubierać, najlepiej w przewiewną odzież wykonaną z naturalnych materiałów.

Apogeum upałów w sobotę

Z prognoz wynika, że afrykańskie upały dokuczą nam już w czwartek. Biegunem ciepła ma być tym razem Zielona Góra, gdzie termometry wskażą nawet do 31 stopni Celsjusza. W piątek żar ma się lać z nieba już w całej Polsce. Niebezpieczne 30 stopni Celsjusza i więcej będzie można zobaczyć na termometrach w większości regionów Polski. Upał ponownie najbardziej dokuczliwy ma być w Zielonej Górze - nawet do 33 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach na oddech od żaru tropików raczej nie ma co liczyć. W sobotę ma być jeszcze goręcej. W Warszawie oraz w Łodzi termometry wskażą nawet do 34 stopni Celsjusza. W  pozostałych regionach lepiej nie będzie. Wszędzie wartości na termometrach przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Pogodowy scenariusz na niedzielę jest bardzo podobny. Z nieba nadal będzie lał się żar, a na termometrach będziemy obserwować wartości oscylujące wokół 30 stopni Celsjusza. Co więcej, synoptycy ostrzegają, że wraz z upałami do Polski nadciągną burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z intensywnymi opadami deszczu, gradobiciami oraz wichurami. Grzmieć i padać ma już w niedzielę, między innymi na Dolnym Śląsku.


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje