Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:02

5:22 19:48

11:442:40

4°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr SSE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
23% normy
Jutro 19°C 10°C
Środa 21°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Fala upałów w Polsce. Padnie rekord?

Najbliższe dni upłyną pod znakiem bardzo wysokich temperatur - do Polski nadciąga fala upałów. Z prognoz wynika, że temperatura wzrośnie do 34, a nawet 35 stopni Celsjusza. Najgorętszy ma być czwartek. Upały sprawią jednak, że pogoda będzie dynamiczna. Synoptycy prognozują również burze - miejscami gwałtowne, połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz lokalnymi gradobiciami.

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju będzie zalegała strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Nadal napływa bardzo ciepłe powietrze z południa Europy.
W poniedziałek na przeważającym obszarze zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, deszcz spodziewany jest jedynie na Podkarpaciu. Na termometrach maksymalnie od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku do 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Będzie gorąco, ale pojawią się też burze

Reklama


We wtorek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni w Gdańsku do nawet 34 we Wrocławiu. Jednocześnie pojawią się także burze miejscami gwałtowne, połączone z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są również lokalne gradobicia.
Z prognoz wynika, że zagrzmi między innymi w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, śląskim, lubelskim, mazowieckim, wielkopolskim,  łódzkim i dolnośląskim.


Środa również upłynie w całej Polsce pod znakiem bardzo wysokich temperatur. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni w Gdańsku do 35 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 


Żar będzie lał się z nieba również w czwartek, który  - jak wynika z dotychczasowych prognoz  - ma być najgorętszym dniem. W Gdańsku termometry wskażą 28 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu nawet 36 stopni Celsjusza.Wszystko wskazuje zatem na to, że upały będą ekstremalne...

Pora na upały. Zobacz więcej. Kliknij!INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy