Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:47

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 993 hPa
  • Wiatr WSW 18 km/h
41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
99% normy
pm 10
67% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Fala upałów. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w środę przed upałami w woj. lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Temperatura może osiągnąć tam nawet 32 stopnie Celsjusza.

Ostrzeżenia przed upałami obejmują woj. lubuskie, zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie oraz zachodnie powiaty Wielkopolski. Temperatura może się tam wahać od 29 do 32 stopni Celsjusza. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 do 18 stopni.

Alert pierwszego stopnia oznacza niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz być groźne dla zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

Apel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Reklama

Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama