Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:51

07:15 16:24

13:33 06:54

2°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Fala arktycznego powietrza uderzy w Polskę. Zacznie się od -5°, a będzie gorzej

Końcówka stycznia będzie oznaczała dla Polski powrót zimy. Możemy spodziewać się dużych mrozów, które będą sięgać nawet 18 stopni na minusie. Na południu kierowcy będą musieli uważać na marznący śnieg.

Co pokażą termometry pod koniec stycznia?

W zeszłym tygodniu zima wróciła i zapowiada się, że chwilę z nami zostanie. Synoptycy zapowiadają powrót silnych mrozów. Jest on spowodowany przez wyż, który pozwoli masom zimnego powietrza znad Skandynawii napłynąć do Polski. W całej Polsce będzie można odczuć przymrozki.

Fala arktycznego powietrza uderzy już 25 stycznia. Najbardziej narażona będzie wschodnia część Polski. W najbliższych dniach możemy spodziewać się, że średnia temperatura w Polsce będzie wahać się w granicach od -5 st. C do -1 st. C. 

Najzimniej będzie w południowo-wschodniej Polsce oraz na północy. Najcieplej będzie w centrum i na południowym zachodzie. Możemy spodziewać się, że z każdym kolejnym dniem temperatura będzie coraz niższa.

Reklama

Czy ponownie spadnie śnieg?

W najbliższych dniach nie spadnie śnieg. Pewne jest jednak to, że na terenach, gdzie śnieg jest, utrzyma się on jeszcze przez kilka dni. W całej Polsce będzie można zauważyć przelotne opady deszczu ze śniegiem.

W południowo-wschodniej Polsce najbardziej powinni uważać kierowcy. Zapowiadane są opady marznącego śniegu. W połączeniu z mrozami będzie to oznaczać trudne warunki na drodze. Po weekendzie zapowiadane jest chwilowe ocieplenie, które będzie oznaczało na wielu terenach odwilż.

Zobacz także: 

Mówił, że pomylił go z dzikiem, ale to nieprawda. Padły wyroki za zabicie żubra w 2019 r.

Ogrzewasz dom gazem? Będzie zwrot, ale musisz wypełnić wniosek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda prognoza | pogoda dzisiaj | prognoza pogody | Pogoda Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama