Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:06

06:17 18:41

18:59 05:07

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr N 18 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
20% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

"Fakt": Jaka będzie wiosna? Są długoterminowe prognozy

Z długoterminowych prognoz sporządzonych przez synoptyków z Biura Prognoz Pro-GEM w Gdyni dla dziennika "Fakt" wynika, że tegoroczna wiosna będzie na ogół deszczowa i dosyć chłodna. Spośród trzech najbliższych miesięcy najlepiej zapowiada się kwiecień, a zwłaszcza jego druga połowa.

Z prognoz wynika, że pierwsza połowa marca upłynie pod znakiem na ogół deszczowej aury. Na najwięcej chwil ze słońcem można liczyć w regionach zachodnich oraz północnych, ale i tam popada. Wartości na termometrach na ogół będą korzystne. W najchłodniejszych regionach zobaczymy 4 st. Celsjusza, z kolei w najcieplejszych nawet do 14 stopni Celsjusza.

Druga połowa bieżącego miesiąca zapowiada się podobnie. Przydadzą się parasole, bo popada we wszystkich regionach, a na termometrach zobaczymy od 6 stopni Celsjusza do nawet 16 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej ma być na południu kraju. Chmur nie zabraknie, ale w całym kraju można liczyć na przejaśnienia i chwile ze słońcem.

Reklama

Koniec miesiąca upłynie na ogół pod znakiem bardzo przyjemnej aury. Opady deszczu ustąpią i wszędzie pojawi się słońce. Wartości na termometrach również będą korzystne. Maksymalnie wskażą one od 6 stopni Celsjusza do nawet 12 stopni Celsjusza. Wielkanoc zapowiada się zatem całkiem optymistycznie.

Kwiecień powita nas zdecydowanie mniej optymistyczną aurą. Wszędzie popada, a niebo nad Polską zdominują chmury. Dobra wiadomość jest taka, że będzie całkiem ciepło - maksymalnie na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza do nawet 14 stopni Celsjusza. 

Druga połowa kwietnia zapowiada się całkiem przyjemnie. Opady deszczu na ogól ustąpią. Parasole przydadzą się głównie mieszkańcom regionów południowych oraz zachodnich. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju.  Wzrosną też wartości na termometrach. Maksymalnie ma być od 10 stopni Celsjusza do nawet 18 stopni Celsjusza.

Początek maja na ogół deszczowy. Najbardziej pogodnie ma być tym razem na południu kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a na termometrach zobaczymy od 10 stopni Celsjusza do nawet 16 stopni Celsjusza.

Druga połowa maja zapowiada się podobnie, popada w całym kraju, ale za to wszędzie można liczyć też na chwile ze słońcem. Wzrosną też wartości na termometrach. W najcieplejszych regionach będzie nawet do 18 stopni Celsjusza, z kolei w najchłodniejszych do 12 stopni Celsjusza. Byle do lata...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama